Talmácsi 12., 4 pontot szerzett a Brit GP-n

2009.07.26. 16:23 Módosítva: 2009.07.26. 17:48
A csepergő esőben világbajnokokat vert a magyar, Lorenzo, Rossi bukott, de az olasz 5. lett.

Remekül versenyzett, megvert két exvilágbajnokot, 12. lett a Brit Nagydíjon Talmácsi Gábor. A magyar az utolsó helyről indult, de két ducatis menőt néhány kör alatt megelőzte, mert elrontották a gumiválasztást: esős gumin indultak a száraz pályán.

Nagyon el volt borulva, a starttól kezdve csepergett, de a befutóig alig erősödött. Az élen a két gyári Honda és Yamaha, illetve Toni Elias gyengébb Hondája húzott el, majd Rossi és Lorenzo került az élre, a hondások elé. Elias bukott.

Lorenzo is túl gyorsan ment, a pálya utolsó kanyarjában kicsúszottt alóla a motor a táv egyharmadánál. Rossi került előre sarkában Andrea Doviziosóval, lerázták Dani Pedrosát, aki a harmadik helyért Randy De Puniet-val előzgette oda-vissza egymást.

A 8-szoros bajnok biztosan ment az élen a fiatal olasszal, de 10 körrel a vége előtt a mezőny egyik legrutinosabb pilótája is hibázott, bukott a sikánnál. Rossi fel tudta állítani a motort, a 11. helyen állt vissza a versenybe igen csak megrongálódott kuplunggal.

Dovizioso egyedül maradt, az eső erősödni kezdett, többen motort cseréltek a depóban, amin vizes gumi volt. Pedrosa nagyon visszaesett, Rossi is megelőzte.

Dovizioso lassított, a hajrára De Puniet és a felzárkózó Edwards is rámanet, de megtartotta az első helyet, először győzött a legmagasabb kategóriában. Edwards lett a második, az utolsó kanyarban verte De Puniet -t.

Rossi több előzés után az utolsó előtti kanyarban ment el Toseland mellett, és 5.-nek hozta vissza a Yamahát. 11 pontot szerzett, amivel 25-re növelte előnyét Lorenzo előtt. A 14.-ként végző, lekörözött Stonernek már 40-nél is nagyobb a hátránya.

Talmácsi a hajrában Chris Vermeulent is megverte, így lett 12., ami élete legjobbja rövid Moto GP-karrierjében. Első pontját egy hete, Németországban szerezte, jelenleg öt van neki öt indulásból.

A vb most vakációra megy, Brno következik, augusztus 16-án.

A brit Moto GP körről körre

16.27: Száraz a pálya Doningtonban, de nagyon be van borulva, erős szél fúj, Casey Stoner vizes gumikkal indul, a többi menő szárazzal. Talmácsi a 17. helyről rajtol, a szombati időmérőn elesett, de baja nem történt.

16.30: Úgy tűnik, csepereg.

Rajt: Rossi tökéletesen rajtolt, de hamar megelőzte Lorenzo és Elias, a hondás hamar élre is tört.

1. kör: Elias, Lorenzo, Rossi a sorrend, Talmácsi 17.

2.: Elias ellépett.

3.: Dovizioso megelőzte Rossit és Lorenzót, majd Elisat és vezet. Talmácsi Haydent előzte, 16.

4.: Dovizioso, Lorenzo, Pedrosa a sorrend, Rossi is megelőzte Eliast. talmácsi megelőzte Stonert, már 15., pontszerző. A két eső gumis ducatis nagyon lassú.

5.: Lorenzo elhúz, a Hondák és Rossi kicsit lemaradtak.

6.: Dovizioso és Rossi egyszerre előzte Pedrosát, majd a két olasz között is változott a sorrend, a bajnok megy Lorenzo után.

7.: Talmácsi tartja a 15. helyet, de 10 másodpercre van a 14. Vermeulentől.

8.: Rossi nem hagyja elhúzni Lorenzót.

9.: A spanyol szerzett egy másodperc előnyt, nagyon gyorsan ment, de az utolsó kanyarban elesett, motorja összetört. Rossi vezet Dovizioso előtt, Pedrosát lerázták, közel célegyenesnyivel van lemaradva a spanyol.

10.: Tovább lóg az eső lába, csöpög egyelőre.

11.: Randy De Puniet megelőzte Pedrosát, harmadik.

12.: A kör elején Pedrosa simán visszavette, majd a francia vágott elé újra. Pedrosa a kör végén ismét harmadik, többször oda-vissza előzték egymást.

13.: De Puniet elment az exvilágbajnok mellett.

14. Pedrosa a célegyenes elején újra feljött eléje, de a privát hondás újra tudott válaszolni. Rossiék lekörözték a két Ducatit, Stonert és Haydent.

15.: De Puniet-nek sikerült egy körön át tartania a 3. helyet. Dovizioso tartja Rossit féltávnál.

16. Újra Pedrosa van elörébb, ő a harmadik, De Puniet 4.

17.: Talmácsi tartja a 15. helyet. De Puniet újra Pedrosa előtt.

18.: Dovizioso szorongatja Rossit az élen, De Puniet 2 másodpercre rázta le Pedrosát.

19. Rossi is elesett, felállította a motort, de visszaesett a 11. helyre.

20.: 10 kör a végéig, Dovizioso magányosan az élen. Rossi tartja a 11. helyet.

21.: Dovizioso, De Puniet, Pedrosa az első három. Talmácsi már 14. Egyre jobban esik.

22.: Capirossi és Melandri már motort cserélt, erősödik az eső. Talmácsi már 13.

24.: Pedrosát sokan lehagyták, Rossi előzte legutóbb, az olasz 6.

25.: Dovizios, De Puniet, Edwards, De Angelis, Toseland, Rossi a sorrend.

26.: A sok motorcsere után Talmácsi már 12.

27.: Edwards üldözi a 2. De Puniet-t, és Dovizioso sincs sokkal előttük.

28.: Edwards megelőzte De Puniet-t, már második és megy Dovizioso után, két és fél köre van. De Puniet az utolsó előtti kanyarban viszont visszavette.

29.: Dovizioso, De Puniet és Edwards teljesen együtt. Doviziosónak lesz még közel egy másodperc előnye az utolsó körre.

30., utolsó kör: Dovizioso megnyerte, Edwards második, az utolsó kanyarban verte De Puniet-t, De Angelis negyedik, Rossi az utolsó kanyarokban megverte Toselandet, és 5. lett.

Talmácsi 12.-ként ért célba, négy pontot szerzett.