Rossi esett Indianapolisban, Talmácsi utolsó

2009.08.30. 20:45
A magyar Moto GP-s 14. lett az Indianapolisi Nagydíjon, a világbajnok a 2.helyről bukott. Jorge Lorenzo legyőzte, 25 pontra csökkentette hátrányát, újra nyílt a vb.

Jorge Lorenzo könnyedén nyerte az indianapolisi futamot, Dani Pedrosa előtt, Valentino Rossi mögötte bukott. A rajt után Pedrosa, Rossi, Lorenzo sorrendben haladtak, amikor a hondás spanyol az utolsókanyarban elcsúszott.

Rossi néhény kört vezetett, de csapattársa könnyedén megelőzte, majd elkezdett távolodni tőle. A világbajnok ment volna utána, de nem bírta a tempóját, és Pedrosához hasonlót esett. Felállt, folytatta, ámcsak közepes tempót tudott menni, hamarosan kiállt.

Talmácsi jól rajtolt, 11. is volt, de a futam közepén néhány kör alatt öten előzték meg, visszaesett 16.-nak. A hajrában Niccoló Canepa motorhiba miatt kiállt, Marco Melandri bukott, így a magyar 14., pontszerző, de utolsó lett.

Rossi sajnálhatta, hogy nem maradt a pályán, mert 15.-ként egy pont járt volna neki. Így 25-tel, egy versennyivel vezet Lorenzo előtt, öt GP van még hátra az évedból.

Talmácsi zsinórban negyedszer végzett a 15-ben, de leghátulról eddigi hét Moto GP-futamán csak egyszer, az esős Donington Parkban tudott elmozdulni. A vb a következő hétvégén, San Marinóban folytatódik.

Az Indianapolisi Nagydíj eseményei

21.00: Elindultak a motorok a felvezető körre. Talmácsi az utolsó helyről indul, az elsőről Dani Pedrosa, mellőle Jorge Lorenzo, mellőle Valentino Rossi.

Rajt: Pedrosa szenzációsan rajtolt, Rossi jól, a spanyol mögött megy. Lorenzo harmadik, Talmácsi 12.

2. kör: Canepa lement az ívről, Talmácsi előre jött 11.-nek.

3.: Az élen Pedrosa, Rossi és Lorenzo elhúzott.

4.: Talmácsi visszaesett egy helyet, 12.

5.: Pedrosa az utolsó kanyarban elesett, Rossi, Lorenzo az élen. A spanyol fölkelt, folytatja, de nagyon lemaradt.

8.: Talmácsi tartja a 12. helyet, Canepa, Vermeulen, Espargaro van mögötte.

10.: A célegyenes végén Lorenzo megelőzte Rossit.

12.: Rossi kezdett lemaradni Lorenzótól, majd elesett. visszaállt, de lassan megy és nem pontszerző.

13.: 16. a világbajnok, Talmácsi veszített két helyet, 13.

15.: Rossi feladta, a boxba állt, túl lassan ment már a sérült Yamaha.

16.: Talmácsit Vermeulen is megelőzte, 14., Espargaro és Pedrosa még mögötte van.

17.: Lorenzo, De Angelis, Hayden az első három. Talmácsit megelőzte az első versenyes Espargaro és Pedrosa is, 16. a magyar.

18.: Rossi motorját szerelik a depóban, 16-an vannak versenyben, ha még ketten kiesnének, visszaállhatna egy pontért.

20.: Nincs változás, Lorenzo magányosan az élen.

21.: A harmadik Hayden lemaradt De Angelistől, kezdi befogni Andrea Dovizioso.

24.: Canepa motorja megállt, 13. volt, Talmácsi így 15.

25.: Melandri bukott, Talmácsi 14. Ha Rossi maradt volna a pályán, már pontszerző lenne.

26.: Pedrosa 11.-nek jött föl.

28.: Lorenzo megnyerte az Indianapolisi GP-t, és 25 pontot hozott Rossin, még 25-tel van lemaradva. Idén harmadszor nyert a spanyol. Második De Angelis, harmadik az amerikai Hayden. Talmácsi 14. lett, két pontot kapott, az utóbbi négy futamon sorozatban pontszerző, de még mindig utolsó.

A 250 kcm-esek mezőnyében Németh Balázs a 16., Tóth Imre a 17. lett, így éppen nem végeztek pontszerző helyen. Következik szeptember 6-án a San Marinó-i GP.

Eredmények

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 47:13.592 p
2. Alex De Angelis (san marinói, Honda) 9.435 mp hátrány
3. Nicky Hayden (amerikai, Ducati) 12.947 mp h.
...14. TALMÁCSI GÁBOR (Scot Racing Team, Honda) 1:15.086 p h.
Az élcsoport állása 12 verseny után (még 5 van hátra): 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 212 pont, 2. Lorenzo 187, 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 150, ...18. Talmácsi 10

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 45:43.599 p
2. Aojama Hirosi (japán, Honda) 1.943 másodperc hátrány
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 4.661 mp h.
...16.  NÉMETH BALÁZS (Balatonring Team, Aprilia) 1 kör hátrány
17.  TÓTH IMRE (Team Tóth, Aprilia) 1 k. h.
Az élcsoport állása 12 verseny után (még 5 van hátra): 1. Aojama 192 pont, 2. Bautista 176, 3. Simoncelli 165, ...16. Talmácsi 28, ...20. Tóth 12, ...25. Németh 2

125 kcm:
1. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 42:07.925 p
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 0,120 mp hátrány
3. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 0,448 mp h.
Az élcsoport állása 12 verseny után (még 5 van hátra): 1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 185 pont, 2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 132,5, 3. Smith 131,5;