Talmácsi Gábor 14-et előzve lett ötödik

2010.05.23. 16:42
A szombati edzés csalódottsága után a vasárnapi futamon kitűnő versenyzéssel lett ötödik Talmácsi Gábor. A tavaly a MotoGP-ben versenyző magyar folyamatosan jött előre, miközben hatalmas bukások is voltak.

Talmácsi Gábor a 19. helyről, az ötödik sorból indulva ötödikként ért célba a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Francia Nagydíján, Le Mans-ban.

A pozícióval 11 vb-pont jár, így a magyar versenyző három futam után 25 pontjával a hetedik az összesítésben.

Talmácsi Gábor Fotó: MotoGP hírek

Már a rajtnál öt helyet előrelépett, aztán a bukások után araszolt még előrébb Talmácsi. Az utolsó körökben korábbi klubtársával Gadeával csatázott, de végül maga mögött tartotta.

"Nagyon boldog vagyok, hiszen sok mindenen keresztül mentünk ezen a hétvégén, mégis ötödik tudtam lenni - mondta a futam után a 125 kcm-ben 2007-ben világbajnok magyar motoros.

"Nagy csata volt, életem egyik legnehezebb versenyén vagyok túl. A szerelőim remek munkát végeztek, a bemelegítő edzés után még összeraktak egy versenyképes motort a számomra."

Az edzésen nem ment jól a magyar versenyző, de nagyon szoros volt az élmezőny, majdnem húszan voltak egy másodpercen belül.

Az új kategória legjobbjának Le Mans-ban a spanyol Toni Elías bizonyult honfitársa, Julián Simón és az olasz Simone Corsi előtt.

A nyolcadliteresek kategóriájában átütő spanyol siker született: a dobogó mindhárom fokára ibériai versenyező állhatott fel.

A legnagyobbak között, a MotoGP-ben a spanyol Jorge Lorenzo győzött, nagy fölénnyel megelőzve címvédő csapattársát, Valentino Rossit.

Jegyzőkönyv:

Moto2:

1. Toni Elías (spanyol, Honda) 43:29.277
2. Julian Simon (spanyol, Honda) 1.336 mp hátrány
3. Simone Corsi (olasz, Honda) 2.831 mp h.
...5. Talmácsi Gábor (Honda) 13.293 mp h.
A világbajnoki pontverseny állása 3 viadal után (még 14 van hátra): 1. Elías 63 pont, 2. Tomizava Soja (japán, Honda) 45, 3. Corsi  35, ...7. Talmácsi Gábor 25

125 kcm:

1. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 41:52.280 p
2. Nicolás Terol (spanyol, Aprilia) 0.957  mp hátrány
3. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 4.428 mp h.
A vb-pontverseny állása 3 futam után (még 14 van hátra): 1. Terol 65 pont, 2. Espargaró 63, 3. Esteve Rabat (spanyol, Aprilia) 34