Talmácsi vezetett, bukott, 7. helyről indul

2010.06.05. 17:38
Csapattársa, az olasz Andrea Iannone nyerte a mugellói Olasz Nagydíj időmérőjét, Talmácsi nem sérült meg, de a motorja összetört.

Talmácsi Gábor vezetett is, aztán elkerült az első helyről, a végén bukott. Nem sérült meg, de többen is megelőzték, motorja is összetört, vasárnap a hetedik helyről rajtolhat a Moto2 világbajnokság Olasz Nagydíján.

A MotoGP-ben a spanyol Dani Pedrosa, a 125 kcm-ben pedig a német színekben versenyző Sandro Cortese rajtolhat az élről. A MotoGP-szabadedzésen a kilencszeres világbajnok Valentino Rossi nagyott bukott, nyílt lábszártöréssel mentőhelikopter vitte kórházba.

Talmácsi első futamgyőzelmét pont Mugellóban szerezte, akkor még 125 köbcentis motorral versenyzett, 2007-ben ebben a kategóriában lett világbajnok.