Tömegbaleset, Talmácsi 8. Indianapolisban

2010.08.29. 20:55
A verseny az első körben félbeszakadt, a rövidített futamot a spanyol Elias nyerte, a 16. helyről induló Talmácsi sokat jött előre.

A 16. helyről induló Talmácsi Gábor nyolcadik lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Indianapolisi Nagydíján a Moto2 géposztályban, a versenyt a spanyol Toni Elias nyerte meg.

A futamot egy, az első körben, a második kanyarban történt tömeges bukás miatt, amelyben Talmácsi is érintett volt, újra kellett indítani. Az új rajthoz Tomizawa Soyán kívül mindenki oda tudott állni, Simone Corsi a bokszból kezdte a 17 körre rövidített futamot.

Az újraindításnál Julian Simon, Tony Elias és Anthony West jöttek el a legjobban. Talmácsi óvatosan kezdett, az első néhány körben nem volt benne az első tízben, azonban néhány kör után magára talált, és sokat előzött, írja a Totalbike.hu.

A Simon, Elias és Scott Redding ellépett a mezőnytől, Talmácsi ekkor negyedik is volt.

Julian Simon kis híján a leintésig bírta a nyomást, az utolsó körök egyikében hibázott, és Toni Elias aránylag könnyedén elmotorozott mellette a külső íven. Talmácsi Gábor küzdött a jobb helyezésért, de nyolcadik lett.

Eredmények

MotoGP:
1. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 47:31.615 p
2. Ben Spies (amerikai, Yamaha) 3.575 mp hátrány
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 6.812 mp h.
Az állás: 1. Lorenzo 251 pont, 2. Pedrosa 183, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 126
Moto2:
1. Toni Elias (spanyol) 30:27.480 p
2. Julian Simon (spanyol) 0.405 mp hátrány
3. Scott Redding (brit) 4.227 mp h.
...8. Talmácsi Gábor 10.141 mp h.
Az állás 10 futam után (még 7 van hátra): 1. Elias 186 pont, 2. Andrea Iannone (olasz) 119, 3. Thomas Lüthi (svájci) 108,...9. Talmácsi 70