13 éves motoros halt meg Indianapolisban

2010.08.30. 10:52
Az amerikai fiú a gyorsaságimotoros-világbajnokság korosztályos versenyén bukott, áthajtottak rajta, újraéleszteni nem sikerült.

Peter Lenz a korosztályos verseny bemelegítő körében bukott Indianapolisban, egy társa áthajtott rajta. Nyaktámasszal tették hordágyra, majd újraélesztéssel kísérleteztek, de a kórházba szállítás közben életét veszítette.

A 13 éves motorosnak nem ez volt az első balesete, tavaly májusban motorhiba miatt bukott, a bal lábszárában négy helyen tört el a csont és ideget is vágott. Novemberre épült fel, folytatta a versenyzést.

Lenz hatévesen kezdte a motorozást, eddig kilenc nemzeti bajnoki címet nyert. A baleset megint felélesztette a vitákat, hogy hol kell meghúzni a korhatárt a motorversenyeken, ahol több mint 200 km/órás sebességgel száguldanak.

Lenz az indianapolisi pálya 101 éves történetének legfiatalabb áldozata, itt utoljára 2003-ban történt tragédia, akkor egy IndyCar versenyen Tony Renna halt meg.

Az indianapolisi versenyen nemcsak a betétfutamban, hanem Moto2-es kategóriában is tömegbukás volt.

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.