Elias nyert Japánban, Talmácsi a 21.

2010.10.03. 08:44

Toni Elias nyerte a Moto2-esek futamát a Japán Nagydíjon. A spanyol pilóta idén már hetedszer végzett az élen, az összetettben 81 ponttal vezet a most második helyen célba érő Julian Simon előtt, szinte már megnyerte az idei vb-t.

Talmácsi jól rajtolt, és a 28. helyről indulva egyből öt helyet javított, de az új futómű sem segített rajta, végig a középmezőnyben motorozott és a 21. helyen ért célba, több mint 40 másodperccel lemaradva Eliastól.

"Nehéz hétvégén vagyunk túl és azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy el vagyok kicsit kenődve - fogalmazott a magyar motoros a csapattól az MTI-hez eljuttatott nyilatkozatában. - Egyszerűen bármit csináltunk, nem működött jól a motorom, és arra a kérdésre, hogy mi okozhatta mindezt, egyelőre nem tudunk válasszal szolgálni. Mivel jövő héten Malajziában folytatódik a vb, így már meg kellett kezdeni a bepakolást és nem volt idő kielemezni a történteket, de szerdán és csütörtökön sort kerítünk rá, és bízunk benne, hogy rájövünk, mi lehetett a probléma."

Japán Nagydíj: Moto 2: 1. Toni Elias (spanyol, Gresini) 43:50.930, 2. Julian Simon (spanyol, Mapfre Aspar) +0,315, 3. Karel Abraham (cseh, Cardion) +9.839, 21. Talmácsi Gábor (magyar, Fimmco) +40.855.

A világbajnoki pontverseny állása: 1. Elías 249 pont, 2. Simón 168, 3. Andrea Iannone (olasz, Speed Up) 147,...6. Talmácsi Gábor 95

125 kcm: 1 Marc Márquez (spanyol, RB Ajo) 39:46.937, 2. Nicolas Terol (spanyol, Bancaja Aspar) +2.612, 3. Bradles Smith (brit, Bancaja Aspar) +8.396.

A vb-pontversenyben 13 viadal után (még 4 van hátra): 1. Terol 228 pont, 2. Marquez 222, 3. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 215

MotoGP (24 kör): 1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 43:12.266, 2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) +3.868, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +5.707.

A vb-állás (18-ból 14 versenyen van túl a mezőny): 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 297 pont, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 228, 3. Stoner 180