A 20 éves zseni a MotoGP világbajnoka

2013.11.10. 15:48

A spanyol Marc Marquez a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriája történetének legfiatalabb világbajnoka, miután a harmadik helyen ért célba a vasárnapi Valenciai Nagydíjon.

Marc Marquez is New Moto GP World Champion Rocky - Marc Celebration

A futamot a 20 éves Marquez összetettbeli legnagyobb ellenfele és honfitársa, Jorge Lorenzo nyerte, mögötte a szintén spanyol Dani Pedrosa lett második. Marqueznek az idei volt az első idénye a MotoGP-ben. Újoncként legutóbb 1978-ban Kenny Roberts tudott vb-címet nyerni a kategóriában.

Moto3-ban az ugyancsak spanyol Maverick Vinales a vb-győztes, mivel nyert Valenciában. Vinales kétpontos hátránnyal érkezett a zárófutamra, az összetettben eddig az élen álló honfitársa, Luis Salom (KTM) azonban bukott, és bár visszatért a pályára, csak 14. lett, így Vinales a futamgyőzelemmel a vb-címet is megnyerte.

Moto2-ben a szintén spanyol Pol Espargaro már két héttel ezelőtt, Motegiben bebiztosította világbajnoki címét.

Eredmények

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 46:10.302 perc
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 3.934 másodperc hátrány
3. Marc Marquez (spanyol, Honda) 7.357 mp h.
    A pontverseny végeredménye (18 futam után): 1. Marquez 334 pont, 2. Lorenzo 330, 3. Pedrosa 300

Moto2:
1. Nicolas Terol (spanyol, Suter) 43.24.972 perc
2. Jordi Torres (spanyol, Suter) 4.047 másodperc h.
3. Johann Zarco (francia, Suter) 5.993 mp h.
    A pontverseny végeredménye (17 futam után): 1. Pol Espargaro (spanyol, Kalex) 265 pont, 2. Scott Redding (brit, Honda) 225 pont, 3. Esteve Rabat (spanyol, Honda) 215

Moto3:
1. Maverick Vinales (spanyol, KTM) 40:12.463 perc
2. Jonas Folger (német, KTM) 0.186 másodperc hátrány
3. Alex Rins (spanyol, KTM) 0.187 mp h.
    A végeredmény (17 futam után): 1. Vinales 323 pont, 2. Rins 311, 3. Luis Salom (spanyol, KTM) 302