Minden magyar célba ért a Dakar első szakaszán

2015.01.04. 20:54

Az UNIQA Sandlander Team mindhárom autója célba ért a vasárnap megkezdődött, Dél-Amerikában zajló Dakar-rali első szakaszán, és a motorosoknál érdekelt Dési János is teljesítette a nyitóetapot.

A Sebestyén Sándor vezette trió a 66., a Szaller Zoltán irányította hármas pedig a 118. lett, míg a csapat harmadik, mongol versenyzők vezette Toyotája a 107. helyen ért célba, írja az MTI.

A nyitószakaszt a katari Nasszer al-Attijah nyerte egy Mini volánja mögött. A motorosoknál a brit Sam Sunderland volt a leggyorsabb, Dési a 75. lett.

Eredmények:

1. szakasz, Buenos Aires-Villa Carlos Paz (838 km/ebből 170 km mért szakasz):

autók (134 célba érkező alapján):

1. Nasszer al-Attijah (katari, Mini) 1:12:50 óra

2. Orlando Terranova (argentin, Mini) 22 mp hátrány

3. Robby Gordon (amerikai, Hummer) 1:04 p hátrány

...66. Sebestyén Sándor, Bognár József, Dambinbaljir Jargalsaikhan  (magyar, mongol, Toyota) 27:01 p hátrány

...107. Namchin, Udiikhuu, Surendorj (mongol, Toyota) 44:31 p hátrány

...118. Szaller Zoltán, Farkas Nándor, Laklóth Aladár (magyar, Toyota) 53:20 p hátrány

motorok (160 célba érkező alapján):

1. Sam Sunderland (brit, KTM) 1:18:57 óra

2. Paolo Goncalves (portugál, Honda) 5 mp hátrány

3. Marc Coma (spanyol, KTM) 1:12 p hátrány

...75. Dési János (magyar, KTM) 20:41 p hátrány

Az idei, 36. viadal Buenos Airesből rajtolt, és a cél - miután a mezőny Chilén és Bolívián is keresztülhalad - ugyancsak az argentin fővárosban lesz január 17-én. Az autósokra több mint 9000 kilométer vár, ebből 4578 a mért szakasz.