Dakar: 15 év után osztrák szakaszgyőzelem

2015.01.06. 20:01

A motorosoknál az újonc Matthias Walkner nyerte a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali keddi, harmadik szakaszát, így a verseny történetében 15 év után volt ismét osztrák etapsiker.

Az autósoknál ezúttal az argentin Orlando Terranova volt a leggyorsabb.

Összetettben a négykerekűeknél továbbra is a 2011-ben végső győztes katari Nasszer al-Attijah, míg a kétkerekűeknél a spanyol Joan Barreda áll az élen, írja az MTI.

A Sebestyén Sándor vezette trió a 62., míg az Uniqa Sandlander Team mongol versenyzők vezette Toyotája a 67. helyen ért célba. A csapat harmadik, Szaller Zoltán irányította hármasa még kint van a terepen. A motorosoknál Dési János 65. lett.

Eredmények:

3. szakasz, San Juan-Chilecito, 284 km:

autósok (69 célba érkező alapján):

1. Orlando Terranova (argentin, Mini) 2:57:28 óra

2. Giniel de Villiers (dél-afrikai, Toyota) 1:54 perc hátrány

3. Jazid Alradzsi (szaúdi, Toyota) 2:52 p h.

...62. Sebestyén Sándor, Bognár József, Dambinbaljir Jargalsaikhan  (magyar, mongol, Toyota) 2:01:09 ó h.

...67. Namchin, Udiikhuu, Surendorj (mongol, Toyota) 2:15:44 ó h.

az összetettben:

1. Nasszer al-Attijah (katari, Mini) 9:21:26 óra

2. De Villiers 5:18 perc hátrány

3. Terranova 18:05 p h.

...62. Namchin, Udiikhuu, Surendorj 15:10:02 ó h.

...66. Sebestyén Sándor, Bognár József, Dambinbaljir Jargalsaikhan 16:10:49 ó h.

motorosok (112 célba érkező alapján):

1. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 2:34:28 óra

2. Marc Coma (spanyol, KTM) 40 mp hátrány

3. Joan Barreda (spanyol, Honda) 1:53 p h.

...65. Dési János (KTM) 47:47 p h.

1. Barreda 9:43:05 óra

2. Paulo Goncalves (portugál, Honda) 5:33 p hátrány

3. Walkner 10:33 p h.

...62. Dési 3:01:15 ó h.

Az idei, 36. viadal Buenos Airesből rajtolt, és a cél - miután a mezőny Chilén és Bolívián is keresztülhalad - ugyancsak az argentin fővárosban lesz jövő szombaton. Az össztáv több mint 9000 kilométer, ebből 4578 a mért szakasz.