Rossit verte, 7 év után nyert újra MotoGP-futamot

2016.10.30. 10:35

Minden idők egyik legkiegyensúlyozottabb MotoGP-szezonja az idei, már ami a futamgyőzelmeket illeti, Andrea Dovizioso malajziai sikere ugyanis azt jelenti, hogy az idényben már kilenc különböző versenyző nyert futamot. A Forma-1-ben ugyanennyi különböző győzteshez öt évet kellene visszamennünk az időben.

A pole-ból induló Diviziosónak a címvédő Valentino Rossi mellett a hatalmas eső miatti nagyon csúszós körülményeket is le kellett győznie. Az élen szinte végig ők, illetve Andrea Iannone haladtak, Dovizioso végül hat körrel a leintés előtt, Rossi hibájából húzott el kissé, és tartotta meg a vezető pozíciót a legvégéig.

Dovizioso ezzel második MotoGP-győzelmét szerezte, utoljára hét éve, 2009-ben, Nagy-Britanniában nyert a 30 éves olasz.