WTCR: Michelisz 3. a ningpói időmérőn, mögötte Zengős meglepetés

03718008 1MDM0045-1
2018.09.29. 05:42

Remek péntek után jött a szombati első időmérő a magyaroknak a túraautó-világkupa kínai, ningpói fordulójában, hiszen Michelisz Norbert egy második és egy harmadik helyet szedett össze a két pénteki szabadedzésen, de odatette magát a zengős Szabó Zsolt Dávid is, aki a hetedik helyen zárta a második gyakorlást.

A félórás időmérőn Michelisz egyből az élmezőnyben nyitott, majd kicsivel a kvalifikáció harmada után az élre is ugrott, 172 ezredmásodperccel megelőzve csapattársát, a bajnoki összetettet vezető Gabriele Tarquinit. Ekkor a Zengő-pilóta Nagy Norbert a hatodik helyen állt, de a mezőny hamar elkezdett gyorsulni, így hátrébb szorult.

Ahogy Michelisz is, akit a belga Frédéric Vervisch előzött meg az Audival 173 ezreddel, majd 10 perccel a leintés előtt a hyundaios Thed Björk ugrott az élre minimális, 53 ezredes különbséggel, a harmadik helyre tolva Micheliszt. Az időközben visszacsúszó Nagy helyére Szabó érkezett a top 10-be a zengős Cuprával, aki ekkor – a pénteki második edzésen mutatott teljesítményét ismételve – a hetedik helyen állt.

Innen pedig már egyikük sem került előrébb, az időmérőt ugyanis 35 másodperccel a vége előtt megszakították, ezzel véget is ért a kvalifikáció, a szlovák Mat'o Homola csúszott ki a Peugeot-val. A pole-t Thed Björk szerezte meg, ami viszont jó hír Michelisznek, hogy a bajnokság első hat helyezettjéből csak a hatodik Björk zárt előtte, Yvan Muller és Yann Ehrlacher pedig a top 10-en kívül indul majd a magyar idő szerint 9.30-kor rajtoló futamon. Mindketten mért kört kezdhettek volna a legvégén, ha nincs a Homola-kicsúszás.

Érdemes kiemelni a zengős Szabó Zsoltot, aki a magyar csapat idei legjobb időmérős eredményét érte el a hetedik helyével.

Rendkívül szoros lehet a hétvége egyébként, amit az is jelez, hogy az első 18 helyezett 1 másodpercen belül volt.