Törött kormánymű tett be Michelisz csapatának

2019.08.03. 11:12

Felemás eredmény hoztak a pénteki szabadedzések a M1RA-nak, Michelisz Norbert és Bári Dávid versenycsapatának, hiszen az első edzést ötödik és kilencedik helyen zárta a két pilóta, Luca Engstler, illetve a hét közben, utolsó utáni pillanatban igazolt Szabó Zsolt Dávid, a másodikon viszont már a csak a 22. és 25. helyekre fértek oda Oscherslebenben.

A szombati időmérőn a hazai pályán versenyző Engstler jobban kezdett, és bejutott a legjobb 12-be, ímg Szabó a 21. helyen zárt. A mezőny másik magyar versenyzője, Tenke Tamás a 26. időt autózta a Zengő Motorsport Cuprájával.

Engstler mellett a legjobb 12-ben még öt Hyundai volt, amiből egy, Andreas Bäckmané szerezte meg a pole-t. Engstler csak a 11. helyen zárt végül, egy vezetői, illetve technikai hiba miatt nem teljesített mért kör az időmérő második felében. A német pilóta a szakasz elején megpördült, és feltételezhetően emiatt eltört a kormányműve, így már nem gurulhatott ki újra a pályára.

Ezzel a M1RA nehéz helyzetben lesz, és komolyabb kiesések nélkül inkább Engstler pontszerzésében bízhat majd.

A szombati futam 13.40-kor rajtol, a vasárnapi futam 13.30-as rajttal zárja a hétvégét.