Olimpia 2004

Gyurta-ezüst, világcsúcsok, Risztov-betli

2004. 08. 18., 20:52 | Frissítve: 2004. augusztus 18., szerda 22:27

A tizenöt éves Gyurta Dániel a tőle megszokott hajrával ezüstérmes lett a japán Kitadzsima mögött 200 méter mellen. Risztov Évának nem sikerült a pontszerzés 200 méter pillangón, utolsóként ért célba. A 4x200 méteres női gyorsváltóban és női 100 méteren világcsúcs született. Kovács Ágnes és Cseh László bejutott a 200 méter mell, illetve a 400 méter vegyes csütörtöki döntőjébe.

Japán, lengyel, holland és amerikai úszóaranyérmek születtek az athéni olimpia ötödik napján.

Gyurta ezüstérmes

Klikk a képre!
"Elégedett vagyok magammal, a célom az volt az olimpia előtt, hogy döntőbe jussak, és ez sikerült" - nyilatkozta a második magyar ezüstérmet szerző Gyurta Dániel a kétszáz méter mell döntője után. A legjobb idővel a nyolc közé jutott 15 éves úszó az első ötven méter után nyolcadikként fordult, végül fantasztikus hajrával a második helyet szerezte meg. A versenyt a japán Kitadzsima nyerte.
Bővebben Gyurta ezüstérméről>>>

Risztov nyolcadik

Sokan féltették Risztov Évát, aki, miután lemaradt a 400 vegyes dobogójáról, hétfőn már a 800 gyors döntőjébe se került be. A 200 méter pillangó döntőjébe a hatodik legjobb idővel került. A verseny elején Risztov még a hatodik helyen volt, az utolsó ötven méterre a hetedik helyen fordult, végül a nyolcadik helyen ért célba. A számot a lengyel Jedrzejczak nyerte.
Bővebben Risztov úszásáról>>>

Van den Hoogenband megverte Schoemant

Tekintse meg képeinket!
A világcsúcstartó holland Pieter van den Hoogenband nyerte az athéni olimpia úszóversenyének egyik legnagyobb érdeklődéssel várt számát, a férfi 100 méter gyorsot, s ezzel megvédte címét. A világrekord ugyan elmaradt, a nagy csata azonban nem: a második helyen a dél-afrikai Roland Mark Schoeman, a harmadikon az ausztrálok klasszisa, Ian Thorpe csapott a célba. Van den Hoogenband harmadik érmét szerezte az idei játékokon: korábban második lett 200 gyorson és a 4x100-as gyorsváltó tagjaként.

NDK-s rekord a múlté

Az amerikaiak 4x200 méteres női gyorsváltója 7:53.42 perccel új világcsúcsot úszott a döntőben az athéni olimpián. Az eddigi, 7:55.47-es rekord szinte napra pontosan 17 esztendős volt, az egykori NDK kvartettje tartotta.

Eredmény, női 4x200 méteres gyorsváltó, olimpiai bajnok:
1. Egyesült Államok (Natalie Coughlin, Carly Piper, Dana Vollmer, Kaitlin Sandeno) 7:53.42 - világcsúcs (Régi: NDK, 7:55.47 - 1987.08.19.)
2. Kína (Csu Jing-ven /Zhu Yingwen/, Hszü Jan-vej /Xu Yanwei/, Jang Ju /Yang Yu/, Pang Csia-jing /Pang Jiaying/) 7:55.97
3. Németország (Franziska Van Almsick, Petra Dallmann, Antje Buschschulte, Hannah Stockbauer) 7:57.35
4. Ausztrália (Alice Mills, Elka Graham, Shayne Reese, Petria Thomas) 7:57.40
5. Nagy-Britannia (Melanie Marshall, Georgina Lee, Caitlin Mcclatchey, Karen Pickering) 7:59.11
6. Spanyolország (Tatiana Roubain, Melissa Caballero, Arantxa Ramos, Erika Villaecija) 8:02.11
7. Brazília 8:05.29
8. Svédország 8:08.34.

Világcsúcs az előfutamban

Az ausztrál Jodie Henry az elődöntőben 53.52 mp-re javította a 100 méteres női gyorsúszás világcsúcsát az athéni olimpián. Az eddigi rekordot szintén egy ausztrál versenyző, Lisbeth Lenton tartotta 53.66 mp-cel, ezt 2004. március 31-én érte el.

Kovács és Cseh a döntőben, Kerékjártó 12.

A női 200 méter mellen olimpiai bajnoki címvédő Kovács Ágnes a délelőttinél is jobb idővel, 2:26.63 perccel biztosította helyét a csütörtök esti nyolcas döntőben. Elődöntős futamában végig a harmadik helyért volt versenyben, végül nagy hajrával megtartotta azt, összesítésben az ötödik legjobbként masírozott be a döntőbe.

A 400 méter vegyesen bronzérmes Cseh László megnyerte elődöntőjét, és 1:59.65 perces idővel, a harmadik legjobb eredménnyel bejutott a 200 méteres vegyesúszás csütörtöki döntőjébe az athéni olimpián. A szám másik magyar indulója, Kerékjártó Tamás nem tudta magát kvalifikálni a fináléba, 2:01.89-es szerda esti ideje összesítésben csak a 13. helyhez volt elegendő.