Sakk csapat-vb: magyar siker Ningpóban

2011.07.25. 13:57

A magyar válogatott 3-1-re nyert Egyiptom ellen a kínai Ningpóban zajló sakk-csapatvilágbajnokság hétfői, nyolcadik fordulójában, így az utolsó forduló előtt megőrizte esélyét az éremszerzésre. A hazai sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint Lékó Péter remizett, Almási Zoltán világossal, Polgár Judit pedig sötéttel győzött Afrika nyeretlen képviselője ellen. A válogatott újonca, Erdős Viktor döntetlennel mutatkozott be a vb-n.

Kína-India 3-1

Az állás: Örményország 13 pont (20,5 táblapont), Kína 11 (20), Ukrajna 11 (17,5), Oroszország 10 (19,5), Magyarország 10 (18), Egyesült Államok 8 (16), Azerbajdzsán 7 (16,5), India, Izrael 5-5, Egyiptom 0

A magyarok - akik a keddi, utolsó fordulóban Kínával mérkőznek - a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen.

Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el.