Itt a Veszprém legnagyobb baja a BL-döntőben

2015.06.01. 10:17

28-23-ra elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőt az MKB-MVM Veszprém. Következzenek a legfontosabb adatok, amikből kirajzolódik a miértre a válasz.

Védések: 12-12

A játékosok a meccs után úgy érezték, a kapusok hatékonysága nem volt megfelelő, de mégis döntetlenre sikerült kihozni ezt a mutatót. Igaz, az első félidőben még 9-3 volt a katalánoknak, de nemcsak ezzel alapozták meg a félidei 14-10-es vezetést.

Most jön a durva szám.

Kaput eltaláló lövések:

18-17 a Veszprémnek az első félidőben, mégis 14-10-re a Barcelona vezetett.

Végeredmény   28   23

Összességében a Veszprém többet lőtt a meccsen, de lényegesen pontatlanabbul, amihez nyilván hozzájárult, hogy a lövések nem mindig tiszta helyzetből származtak, hanem kényszerből.

Lerohanások: 4-2 a Barcának.

Technikai hibák: 10-8 a Veszprémnek

Fontos lélektani pillanatban, amikor egy gólra felzárkózhatott volna a Veszprém, háromszor egymás után belemenés volt.