Egy 14 éves kamaszlány a snowboard új uralkodója

2015.01.25. 20:24

Az amerikai Chloe Kim a legfiatalabb, aki valaha is megnyerte az X Gamest, övé a hódeszkázás jövője.

A Winter X Games az extrémsportok legjelentősebb eseménye, a női snowboardosok között 2015-ben egy 14 éves lány nyert női félcsőben.

Kim tavaly a legfiatalabb sportoló lett, aki érmet nyert félcsőben a játékokon, idén pedig két ponttal megelőzte az olimpiai bajnok Kelly Clarkot, és úgy nyert.

Teljesítménye értékét növeli, hogy a futam előtt pár perccel, a bemelegítésen, az utolsó lecsúszásnál hatalmasat bukott, megütötte az arcát, és leesett a félcső tetejéről.

Chloe Kim wins gold

„Rémisztőbbnek tűnt, mint amilyen valójában volt. Öt perccel a rajt előtt történt, keményen az arcomra estem. Nem sérültem meg komolyabban, de elég kemény volt ezután rajthoz állni, elfelejteni, ami történt, az elején remegett is a lábam. Hihetetlen, fantasztikus" - nyilatkozta tapasszal az arcán.

Szocsiban, az olimpián, és az idei világkupa-futamokon még nem is indulhatott, mert túl fiatal.