Téli sport

Síugró Vk: Ammann növelte előnyét

2010. január 17., 10:00 Módosítva: 2015.05.19 04:26

Az összetettben éllovas svájci Simon Amman nyerte a síugrók Világkupa-sorozatának vasárnapi, szapporói versenyét.

Tovább

Zettel nyerte a maribori óriás-műlesiklást

2010. január 16., 15:37 Módosítva: 2015.05.19 04:27

Az osztrák Kathrin Zettel nyerte az alpesi sízők Világkupájának szombati, női óriás-műlesikló viadalát a szlovéniai Mariborban. A második helyen a német Maria Riesch, a harmadikon pedig a svéd Anja Pärson végzett.

Tovább

Janka nyerte a wengeni lesikló-Vk-t

2010. január 16., 15:06 Módosítva: 2015.05.19 04:27

A hazai közönség előtt szereplő Carlo Janka nyerte a svájci Wengenben rendezett szombati lesikló futamot a férfi alpesi sízők Világkupa-sorozatában. Ezzel összetettben is átvette a vezetést. Janka pályafutása hatodik Vk-sikerét aratta.

Tovább

Morgenstern nyerte a szapporói síugró-Vk-t

2010. január 16., 11:16 Módosítva: 2015.05.19 04:27

Az osztrák Thomas Morgenstern nyerte a síugrók Világkupa-sorozatának szombati, szapporói versenyét.

Tovább

Zavozin január 25-én lesz végleg magyar

2010. január 16., 11:09 Módosítva: 2015.05.19 04:27

Január 25-én teheti le állampolgársági esküjét Makszim Zavozin, aki jégtáncos párjával, Hoffmann Nórával a februári, vancouveri téli olimpiára készül.

Tovább

Olimpiai euróérméket bocsátanak ki Ausztriában

2010. január 16., 07:51 Módosítva: 2015.05.19 04:27

A téli olimpia február 12-i rajtja előtt különleges motívumokkal ellátott öteurós érméket dobnak piacra Ausztriában.

Tovább

Két év után nyert versenyt Bode Miller

2010. január 15., 15:10 Módosítva: 2015.05.19 04:27

2008. március elseje után nyert ismét Világkupa-futamot Bode Miller, az amerikaiak négyszeres világbajnok alpesi sízője.

Tovább

Nem indul a vb-címvédő szkeletonos Vancouverben

2010. január 15., 12:48 Módosítva: 2015.05.19 04:27

Combsérülése miatt nem áll rajthoz a február 12-én kezdődő vancouveri téli olimpián Gregor Stähli világbajnoki címvédő svájci szkeletonos. A 41 esztendős sportoló tavaly novemberben, Világkupa-futamon sérült meg, s pénteken bejelentette, hogy az állapota nem javult, ezért nem lesz ott a játékokon. Pályafutása esetleges befejezéséről azonban egyelőre nem beszélt. A veterán szkeletonos a sportág egyik legeredményesebb versenyzője, három világbajnoki címmel (1994, 2007, 2009), valamint két ötkarikás bronzéremmel (2002, 2006) büszkélkedhet.

Pulaiból nem lesz Eric, az angolna

2010. január 15., 09:42 Módosítva: 2015.05.19 04:28

Szabadkártyával, vagyis a nemzet jogán lehet ott az olimpiai bajnok kenus, Pulai Imre a szánkósok között a februári olimpián.

Tovább

Magyar lett Hoffmann 10 milliót érő párja

2010. január 14., 22:12 Módosítva: 2015.05.19 04:28

Kedvezően bírálta el Maxim Zavozin állampolgársági kérelmét Sólyom László köztársasági elnök, így az amerikai-orosz jégtáncos párjával, Hoffmann Nórával indulhat a februári, vancouveri téli olimpián.

Tovább

Hoffmann Nóra orosz jégtáncpárja mostantól magyar

2010. január 14., 19:46 Módosítva: 2015.05.19 04:28

Kedvezően bírálta el Makszim Zavozin állampolgársági kérelmét Sólyom László köztársasági elnök, így az amerikai-orosz jégtáncos párjával, Hoffmann Nórával indulhat a februári, vancouveri téli olimpián.

Tovább

Rekorder olimpikon lehet az olasz szánkós

2010. január 14., 14:25 Módosítva: 2015.05.19 04:28

Hetedszer állhat rajthoz téli olimpián Wilfried Huber olasz szánkós, ha a vasárnapi oberhofi Világkupa-futamon biztosítja részvételét a február 12-én kezdődő vancouveri játékokra.

Tovább

Barcelona pályázik a 2022-es téli olimpiára

2010. január 13., 12:49 Módosítva: 2015.05.19 04:29

Az 1992-es nyári olimpiának otthont adott Barcelona megpályázza a 2022-es téli ötkarikás játékok rendezési jogát - jelentette be Jordi Hereu, a katalán főváros polgármestere szerdán.

Tovább

Teljes titokban zajlik a megnyitó előkészülete

2010. január 13., 11:04 Módosítva: 2015.05.19 04:29

Annak ellenére, hogy négyezer önkéntes dolgozik a február 12-én kezdődő vancouveri téli olimpia megnyitóján, még mindig semmit sem lehet tudni a ceremónia programjáról és menetéről.

Tovább

Anja Pärson térdsérülést szenvedett

2010. január 13., 09:44 Módosítva: 2015.05.19 04:29

A svéd Anja Pärson bízik benne, hogy megvédheti műlesikló elsőségét a február 12-én kezdődő vancouveri téli olimpián annak ellenére, hogy kedden térdsérülést szenvedett az ausztriai Flachauban rendezett Világkupa-viadalon.

Tovább

Schild nyerte a műlesiklást Flachauban

2010. január 12., 22:01 Módosítva: 2015.05.19 04:29

A hazai közönség előtt szereplő Marlies Schild diadalmaskodott az alpesi sízők Világkupájának női műlesikló viadalán, az ausztriai Flachauban.

Tovább

Menet közben változtattak a szabályokon

2010. január 12., 16:36 Módosítva: 2015.05.19 04:29

Helyben hagyta a műkorcsolya szakbizottság döntését a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ), így véglegessé vált, hogy a férfiaknál a friss bajnok, Markó Márton utazik a hónap végi, tallinni Európa-bajnokságra.

Tovább

A váltóra koncentrálnak a gyorskorcsolyások

2010. január 12., 14:39 Módosítva: 2015.05.19 04:29

Váltóban mindenképpen a pontszerzésre törekszik Huszár Erika és a magyar női rövidpályás gyorskorcsolya-csapat a február 12-én kezdődő vancouveri téli olimpián.

Tovább

Jövő pénteken dől el, hogy indulhat-e Pulai

2010. január 12., 12:49 Módosítva: 2015.05.19 04:30

Jövő pénteken dől el, hogy ott lesz-e a február 12-én kezdődő vancouveri téli olimpián Pulai Imre.

Tovább

Olimpai aranyért küzd a vb-1. műkorcsolyázó

2010. január 11., 20:32 Módosítva: 2015.05.19 04:35

Csak az aranyéremmel lenne elégedett a február 12-én kezdődő vancouveri téli olimpián Stephane Lambiel, a svájciak kétszeres világbajnok műkorcsolyázója, aki egy izomsérülés miatt a szezon eddigi részét kénytelen volt kihagyni.

Tovább

Megműtötték a női lesiklás egyik esélyesét.

2010. január 11., 13:58 Módosítva: 2015.05.19 04:35

A 24 éves Dominique Gisin múlt pénteken, az ausztriai Haus im Ennstalban rendezett Világkupa-viadalon szenvedett súlyos térdsérülést, s vasárnap megműtötték. Szinte kizárt, hogy felépül a téli olimpiáig.

Tovább

Vasárnap Schlierenzauer nyert Bad Mitterndorfban

2010. január 10., 16:50 Módosítva: 2015.05.19 04:36

A hazai közönség előtt szereplő, címvédő Gregor Schlierenzauer sikerét hozta a síugró Világkupa-sorozatba tartozó vasárnapi sírepülő viadal az ausztriai Bad Mitterndorfban.

Tovább

Sábliková nyerte a gyorskorcsolya négytávú összetett Eb-t

2010. január 10., 16:28 Módosítva: 2015.05.19 04:36

A nőknél a cseh Martina Sábliková nyerte a norvégiai Hamarban rendezett négytávú gyorskorcsolya Európa-bajnokságot. Tóth Ágota az utolsó, 26. helyen zárta a viadalt. A férfiaknál Sven Kramer lett az Európa-bajnok.

Tovább

Björndalen nyert Oberhofban

2010. január 10., 15:34 Módosítva: 2015.05.19 04:36

A 35 éves norvég, Ole-Einar Björndalen mindössze egy lövőhibát vétett a németországi Világkupa-futamon, ahol a férfiak 15 kilométeres, tömegrajtos futamát rendezték meg. Ez volt Björndalen 91. Világkupa-sikere, a 2009/10-es szezonban harmadszor lett első.

Tovább

Lizeroux nyerte a műlesiklást Adelbodenben

2010. január 10., 15:04 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Julien Lizeroux révén francia győztest avattak a svájci Adelbodenben, ahol a férfi alpesi síelők vasárnap műlesikló Világkupa-versenyen vetélkedtek egymással.

Tovább

Vonn harmadszor is nyert Haus im Ennstalban

2010. január 10., 13:46 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Egészen káprázatos eredményt produkált Lindsey Vonn. A Haus in Ennstalban zajló alpesi Világkupa futam mindhárom versenyén első tudott lenni, péntektől vasárnap mindig ő állhatott a dobogó tetejére.

Tovább

Tóth Ágota két táv után a 25. a gyorskorcsolya Eb-n

2010. január 9., 16:56 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Összesítésben a 25. helyen áll Tóth Ágota a szombati 500 és 3000 méteres versenyszámok után a norvégiai Hamarban zajló négytávú gyorskorcsolya Európa-bajnokságon. Tóth 500 méteren a 21. helyen végzett, míg 3000-en az utolsó, 26. pozícióban zárt.

Tovább

Robert Kranjec nyerte a tauplitzi síugró versenyt

2010. január 9., 16:01 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Robert Kranjec 2006 után nyert megitn Világkupa-versenyt, először lett első Bad Mittendorfban. Mindkét sorozatban csak a második legjobb eredményt érte el, de összetettben övé volt a legjobb eredmény, mindössze fél ponttal előzte meg a svájci Ammant.

Eredmény: 1. Robert Kranjec (szlovén) 382,5 pont, 2. Simon Amman (svájci) 382, 3. Martin Koch (osztrák) 379,2.

A Vk állása 23-ból 11 verseny után: 1. Simon Ammann 749 pont, 2. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 696, 3. Andreas Kofler (osztrák) 561

Lindsey Vonn negyedszer nyerte a lesiklóversenyt

2010. január 9., 15:08 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Mind a négy lesikló Vk-futamot az amerikai Lindsey Vonn nyerte, most Haus im Ennstalban tudott első lenni. Ezzel az eredményével ismét az összetett Világkupa élére ugrott, Maria Riescht előzte meg, aki csak a hetedik lett a szombati versenyen.

Tovább

Szlovén sífutó győzelem Val di Fiemmében

2010. január 9., 13:47 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Val di Fiemmében, a Tour de Ski utolsó előtti versenynapján a női 10 kilométeres, klasszikus stílusú versenyét a szlovén Petra Majdic nyerte. Egyetlen másodperccel előzte csak meg a kazah Jelena Kolominát. A Tour de Ski összetett versenyében második lengyel Justyna Kowalczyk csak a 24., míg a negyedik finn Aino-Kaisa Saarinen a 29. helyen végezett.

Eredmény: 1. Petra Majdic (szlovén) 34:06.4, 2. Jelena Kolomina (kazah) 34:06.5, 3. Marianna Longa (olasz) 34:07.4