Téli sport

Szlovén sífutó győzelem Val di Fiemmében

2010. január 9., 13:47 Módosítva: 2015.05.19 04:36

Val di Fiemmében, a Tour de Ski utolsó előtti versenynapján a női 10 kilométeres, klasszikus stílusú versenyét a szlovén Petra Majdic nyerte. Egyetlen másodperccel előzte csak meg a kazah Jelena Kolominát. A Tour de Ski összetett versenyében második lengyel Justyna Kowalczyk csak a 24., míg a negyedik finn Aino-Kaisa Saarinen a 29. helyen végezett.

Eredmény: 1. Petra Majdic (szlovén) 34:06.4, 2. Jelena Kolomina (kazah) 34:06.5, 3. Marianna Longa (olasz) 34:07.4

A tongai szánkós ismét jobb volt Pulainál

2010. január 8., 16:33 Módosítva: 2015.05.19 04:37

A szánkóra váltott kenus olimpiai bajnok a pénteki Világkupa-versenyen is rajthoz állt.

Tovább

Vonn Ausztriában újabb Vk-futamot nyert

2010. január 8., 14:18 Módosítva: 2015.05.19 04:37

Az összetett címvédő amerikai Lindsey Vonn győzött pénteken a női alpesi sízők ausztriai Haus im Ennstalban rendezett lesikló Világkupa-versenyén.

Tovább

Eddie, a Sas is futott az olimpiai lánggal

2010. január 8., 07:30 Módosítva: 2015.05.19 04:37

Az 1988-as calgaryi téli olimpián híressé vált brit síugró, Eddie "a Sas" Edwards is futott a február 12-én kezdődő vancouveri ötkarikás játékok lángjával a kanadai Winnipegben.

Tovább

Egyelőre nem hivatalos az Európai Sí Szövetség

2010. január 7., 15:45 Módosítva: 2015.05.19 04:38

Továbbra is tisztázatlan a tavaly májusban alapított Európai Sí Szövetség (ESF) szerepe és létezése, mert a nemzetközi szövetség (FIS) egyelőre még nem fogadta el hivatalosan a kontinentális szervezetet.

Tovább

Négyéves gödör után nyerte a Négysáncversenyt

2010. január 6., 21:23 Módosítva: 2015.05.19 04:38

Az első állomáson aratott győzelmével szerzett előnyét megőrizte és megnyerte a Négysáncversenyt az osztrák Andreas Kofler.

Tovább

Razzoli nyerte a műlesiklást a zágrábi Vk-n

2010. január 6., 20:46 Módosítva: 2015.05.19 04:38

Giuliano Razzoli nyerte szerdán az alpesi sí Világkupa-sorozatba tartozó zágrábi férfi műlesikló viadalt. A 25 éves olasz síelő pályafutása során először győzött Vk-viadalon. Mögötte honfitársa, Manfred Mölgg végzett a második, a francia  Julien Lizeroux pedig a harmadik helyen. A Vk-összesítésben az ezúttal 11. helyezett osztrák Benjamin Raich visszavette a vezetést a svájci Carlo Jankától.

Tovább

Zavozin még nem kapott magyar állampolgárságot

2010. január 6., 13:26 Módosítva: 2015.05.19 04:38

Továbbra is Sólyom László köztársasági elnök aláírására vár Makszim Zavozin állampolgársági kérelme, a honosítás elengedhetetlen ahhoz, hogy az orosz-amerikai jégtáncos Hoffmann Nóra párjaként elindulhasson a februári vancouveri téli olimpián.

Tovább

Ha elsül a lába, ott lehet Vancouverben

2010. január 6., 10:25 Módosítva: 2015.05.19 04:39

Még három versenyen van lehetősége az olimpiai részvétel kiharcolására a snowboardos Harmat Rózsának. A hét közepén a számára hazai pályának számító Murauban próbál meg a legjobb tizenhat közé kerülni, amivel nagy lépést tenne Vancouver felé.

Tovább

Pulai az utolsó pillanatig hajt az olimpiáért

2010. január 5., 11:29 Módosítva: 2015.05.19 04:39

Az év első versenyén nem tudott ott lenni, de a másodikra már elutazott Pulai Imre. A szánkós, aki kenusként 2000-ben olimpiai bajnok lett, még mindig nem tett le arról, hogy új sportágában is olimpikon lesz és részt vesz a februári vancouveri játékokon.

Tovább

Bode Miller nem indul Zágrábban

2010. január 5., 11:02 Módosítva: 2015.05.19 04:39

Sérült bokájának pihentetése miatt nem áll rajthoz a férfi alpesi síelők szerdai zágrábi Világkupa-versenyén az amerikai Bode Miller.

Tovább

Vonn bízik a teljes felépülésben

2010. január 4., 16:08 Módosítva: 2015.05.19 04:39

Hat héttel az első olimpiai verseny előtt bízik felépülésében Lindsey Vonn, az amerikaiak kétszeres világbajnok alpesi síelője, aki egy hete, a lienzi Világkupa-futamon szenvedett balesetet.

Tovább

Schlierenzauer nyert Innsbruckban

2010. január 3., 17:22 Módosítva: 2015.05.19 04:45

Az osztrák Gregor Schlierenzauer győzött az 58. síugró Négysáncverseny harmadik állomásán az ausztriai Innsbruckban, összetettben továbbra is honfitársa, Andreas Kofler vezet.

Tovább

Aubert nyerte a női műlesiklást Zágrábban

2010. január 3., 15:26 Módosítva: 2015.05.19 04:45

Sandrine Aubert nyerte vasárnap az alpesi sí Világkupa-sorozatba tartozó zágrábi női műlesikló viadalt. A francia síző sikerével élre állt a szakági Világkupában.

Tovább

Szövetség alakul München téli olimpia pályázata ellen

2010. január 2., 15:23 Módosítva: 2015.05.19 04:45

Szövetség alakul Bajorországban az ellen, hogy München rendezze a 2018-as téli olimpiát.

Tovább

Mirigylázban szenved az olimpiai bajnok korcsolyázó

2010. január 1., 22:23 Módosítva: 2015.05.19 04:45

Fertőző mirigylázban szenved a német Aljona Szavcsenko, aki Robin Szolkowyval az oldalán a műkorcsolyázók párosversenyének egyik nagy esélyese a vancouveri téli olimpián.

Tovább

Sáncrekord is csak a 3. helyhez volt elég

2010. január 1., 19:02 Módosítva: 2015.05.19 04:45

A Négysáncverseny szilveszteri selejtezőben két versenyzőt zártak ki, az első állomáson győztes Andreas Kofler sem indulhatott volna, de végül is rajtengedélyt kapott. Összetettben megtartotta vezető helyét, a szintén kizárt Ammann pedig akkorát ugrott Garmisch Partenkirchenben, mint még soha senki.

Tovább

Szocsi a semmiből rendez téli olimpiát

2009. december 30., 13:39 Módosítva: 2015.05.19 04:46

A vancouveri olimpia még el sem kezdődött el, Szocsiban már javában készülnek 2014-re: először lesz Oroszországban téli olimpia.

Tovább

Tizenöt éves gyorskorcsolyázó a japán olimpiai csapatban

2009. december 30., 10:12 Módosítva: 2015.05.19 04:46

A mindössze 15 éves Takagi Miho is tagja lesz a vancouveri téli olimpiára utazó japán gyorskorcsolya-válogatottnak.

Tovább

Kofler nyert a Négysáncverseny első állomásán

2009. december 29., 19:35 Módosítva: 2015.05.19 04:46

Andreas Kofler nyerte az 58. síugró Négysáncverseny első, oberstdorfi állomását. Az osztrák az első sorozatban a legmesszebb repült, a következőben második lett, egyedüliként tudott mindkétszer 125 méter fölé jutni.

Tovább

Schild nyerte női műlesiklást Lienzben

2009. december 29., 15:36 Módosítva: 2015.05.19 04:46

Az osztrák Marlies Schild nyerte kedden az alpesi sí Világkupa-sorozat női műlesikló versenyét az ausztriai Lienzben.

Tovább

Szlovén férfi lesikló-siker Bormióban

2009. december 29., 14:54 Módosítva: 2015.05.19 04:46

A szlovén Andrej Jerman nyerte az alpesi sí Világkupa-sorozat keddi férfi lesikló versenyét az olaszországi Bormióban.

Tovább

Mégsem törte karját az olimpiai szuperfavorit sízőnő

2009. december 28., 15:03 Módosítva: 2015.05.19 04:47

A korábbi hírekkel ellentétben mégsem törte el alkarját több helyen Lindsey Vonn. Az amerikai sízőnő a lienzi óriás-műlesikló Világkupa-futamon bukott, kezén zúzódást szenvedett, ami feltehetően nem befolyásolja februári olimpiai indulását.

Tovább

Ammann a Négysáncverseny nagy esélyese

2009. december 28., 10:24 Módosítva: 2015.05.19 04:47

Az idei Világkupa-sorozatban jelenleg élen álló svájci Simon Ammann az egyik nagy esélyese az 58. alkalommal kiírt - két-két németországi, illetve osztrák viadalból álló - síugró Négysáncversenynek, miközben a nagy visszatérő finn Janne Ahonen hatodszor diadalmaskodhat.

Tovább

Nykänen ismét késsel támadt feleségére

2009. december 27., 17:05 Módosítva: 2015.05.19 04:47

Sokadszorra is súlyos testi sértés miatt állhat bíróság elé a finnek négyszeres olimpiai bajnok korábbi síugrója, Matti Nykänen.

Tovább

Ausztriában pótolják az elmaradt női lesiklófutamot

2009. december 25., 12:58 Módosítva: 2015.05.19 04:48

Az ausztriai Haus im Ennstalban pótolják a szombaton elmaradt Val d'Isere-i női lesiklást. Az alpesi sí Világkupa-sorozat hétvégi, franciaországi állomásán a kedvezőtlen időjárás miatt törölték a leggyorsabb számot. Az új időpont január 8-a. Az osztrák helyszínen 9-én lesz még egy lesiklás, majd 10-én egy szuperóriás-műlesiklás.

Gyorskorcsolyázó az év sportolója Csehországban

2009. december 24., 09:32 Módosítva: 2015.05.19 04:48

Az idén kétszeres világbajnok gyorskorcsolyázó Martina Sablikovát választották 2009 legjobb sportolójává Csehországban. A 22 éves Sablikova - aki 2007-ben hasonló elismerésben részesült - az ez évi négytávú összetett vb-n, illetve a távonkénti vb-n 5000 méteren egyformán a legjobbnak bizonyult.

Tovább

Két évre eltiltották az olimpiai bajnok orosz sífutót

2009. december 23., 17:18 Módosítva: 2015.05.19 04:48

A Nemzetközi Sí Szövetség (FIS) két évre eltiltotta az olimpiai bajnok Julija Csepalovát, aki a januári torinói Világkupa-viadalon fennakadt a doppingvizsgálaton. Az Orosz Sífutó Szövetség (FLGR) szerdai közlése szerint a sportoló eltiltása augusztustól van érvényben.

Tovább

Nem lesz női síugrás Vancouverben

2009. december 22., 18:24 Módosítva: 2015.05.19 04:49

Kanada legfelsőbb bírósága kedden úgy döntött, nem foglalkozik a női síugrók beadványával, akik az egyenjogúságot hangoztatva közel másfél éve azon dolgoznak, hogy indulhassanak a 2010-es olimpián, vagy pedig a férfi síugrást töröljék a programból. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2006-ban már kimondta: női síugrást nem rendeznek Vancouverben, mert például túl kevés a versenyző.

Herbst idén másodszor nyert műlesikló Vk-t

2009. december 21., 14:44 Módosítva: 2015.05.19 04:49

Az osztrák Reinfried Herbst nyerte meg hétfőn az alpesi sí Világkupa-sorozat műlesikló versenyét az olaszországi Alta Badiában.