Arn Gréta szenzációs győzelmet aratott

2008.05.02. 20:58
Nagy bravúrt hajtott végre Arn Gréta Marokkóban. Cseh ellenfelét legyőzve már elődöntős. A közel 110 hellyel előbbre álló spanyol Medina Garrigues lesz az ellenfele a döntőbe jutásért. Prágában az első négy kiemeltből három ott van az elődöntőben. Nadal nehezen lendült bele, de a vége sima siker lett. Szafint a második kiemelt chilei Gonzalez győzte le Münchenben.

Remekül kezdett Arn Gréta a 145 ezer dolláros női torna negyeddöntőjében. Az első játszmában kétszer is sikerült elvennie ellenfele adogatását, sajátjait pedig könnyedén hozta. A második játszmában is folytatta remeklését, 2:1 után breakelt, már 3:1-re vezetett. Az egész meccsen mutatott játékához méltóan fejezte be a találkozót. Ellenfele adogatását elnyerte, 6:2-re vitte a szettet.

Arn a torna előtt a 143. helyen állt, vetélytársa a 96. volt. A magyar ezt megelőzően 2007-ben nyert Estorilban WTA-tornát, de előtte 2001-ből egy negyeddöntő volt a legjobb eredménye. A döntőbe jutásért az első helyen kiemelt spanyol Medina Garrigues lesz az ellenfele. A világranglistán 34. spanyollal még sosem mérkőzött. Ellenfele már 7 WTA-tornát nyert, legutóbb tavaly Strasbourgban. Idén a legjobb 16-nál tovább még egyszer sem jutott, Amelia Islanden Czink Melindát győzte le.

Prágában az első négy kiemelt jutott volna az elődöntőbe, ha az izraeli Peer, akit a második helyre rangsoroltak nem kap ki két játszmában a hazaiak versenyzőjétől, Zakopalovától. A cseh az elődöntőben Azarenkával játszik, az első kiemelt Zvonareva ellenfele a Czinket verő Srebotnik lesz.

Eredmények:

ECM Prague Open, Prága (Tier IV, 145 ezer dollár), Női egyes, Negyeddöntő: Zvonareva (1., orosz)-Vinci (olasz) 6:1, 6:2, Zakopalova (7., cseh)-Peer (2., izraeli) 7:6, 6:2, Azarenka (3., fehérorosz)-Pliskova (cseh) 6:2, 6:1, Srebotnik (4., szlovén)-Benesova (cseh) 7:5, 4:6, 6:2
Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Fez (Tier IV, 145 ezer dollár), Női egyes, 2. forduló: Rezai (4., francia)-De Los Rios (paraguayi) 7:6, 6:0. Negyeddöntő: Dulko (2., argentin)-Cristea (román) 6:0, 6:3, Rezai (4., francia)-Klejbanova (6., orosz) 5:7, 7:5, 7:5, Medina Garrigues (1., spanyol)-Szavcsuk (ukrán) 6:1, 6:1, Arn (magyar)-Cetkovska (cseh) 6:2, 6:2.

Nadal kicsit ráijesztett híveire, hiszen az első szettben 4:2-es hátrányba került, de aztán összekapta magát a salakkirály, 6:4-re fordított. A második szett sima volt. Tovább folytatja remek szereplését Stanislas Wawrinka, aki 14. kiemeltként jutott az elődöntőbe. Idén Dohában döntős volt, az Indian Wells-i Masters Seriesen a negyeddöntőig jutott. Az elődöntőben Nadal az Almagro-Gremelmayr csata győztesével játszik, míg Wawrinka Ferrerrel csap össze, az első két kiemelt tehát a föntő kapujában.

A második helyen kiemelt chilei Fernando Gonzalez legyőzte az orosz Marat Szafint, ezzel bejutott a 370 ezer euró összdíjazású müncheni salakpályás férfi tenisztorna elődöntőjébe. Gonzalez magabiztosan győzte le a korábbi világelsőt. A chilei teniszező ellenfele a 36 esztendős Junesz Al-Ajnaui lesz, aki öt esztendeje még a 14. volt a világranglistán, de ma már csak a 295., így selejtezőt volt kénytelen játszani.

Bár kikapott, de egyre jobb a még csak 20 éves Marin Cilic. Jelenleg mindössze az 50. helyen áll, de egy évvel ezelőtt 91 hellyel hátrébb volt. Idén Chennaiban elődöntőt játszott, az Ausztrál Openen a legjobb 16 közé verekedte magát. Az elődöntőben Mathieu az olasz Bolellivel, a második kiemelt González a marokkó Al-Ajnaui-val játszik.

Eredmények:

Open Sabadell Atlantico Barcelona 2008, Barcelona (888 ezer euró), Férfi egyes, 3. forduló: Almagro (10., spanyol)-Ancic (horvát) 7:6, 6:2. Negyeddöntő: Wawrinka (14., svájci)-Montanes (spanyol) 6:3, 6:7, 6:4, Ferrer (2., spanyol)-Robredo (6., spanyol) 7:6, 6:4, Nadal (1., spanyol)-Chela (argentin) 6:4, 6:2,
BMW Open by FWU AG, München (370 ezer euró), Férfi egyes, Negyeddöntő: Gonzalez (2., chilei)-Szafin (orosz) 6:3, 7:5, Al-Ajnaui (marokkói)-del Potro (argentin) 6:4, 6:4, Bolelli (olasz)-Li (koreai) 6:4, 7:6, Mathieu (1., francia)-Cilic (horvát) 6:2, 4:6, 3:6.