Szávay győzelemmel kezdett Miamiban

2009.03.27. 20:50 Módosítva: 2009.03.27. 20:55

Az első játszma 33 perc alatt elment. A végére azonban a kevesebbet hibázó Szávay feljavult és alig több mint két óra alatt legyőzte az olasz Francesca Schiavonét. Sok volt még a hiba, de küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgázott Szávay Ágnes, aki – amennyiben érvényesül a papírforma – az egykori világelső szerb, Ana Ivanovics ellen lép majd pályára.

Nem kezdődött jól számunkra a meccs. Az első szett 33 perc alatt ért végett és az olasz Schiavone 6:2-re nyert. Szávay hallatlanul idegesen játszott. 3:2-es olasz vezetésig még fej-fej mellett haladtak, onnan azonban ellépett Schiavone. Szávay az első és második szerváit is nagyon rosszul hozta, ráadásul kétszer az adogatását is elveszítette.

De a legjobb magyar játékos ebben az esztendőben már többször is bizonyította, hogy túl van a hullámvölgyön és a második játszmában már ő irányított. Rögtön egy brékkel nyitott, majd 5:3-nál az egyenlítésért fogadott. Ezt még elbukta, de saját adogatását simán hozta, így egyenlített.

A döntő játszma is fogadóelőnnyel kezdődött. 3:1 után egyenlítette ezt ki Schiavone, de két gémmel utána Szávay megint brékelőnybe került. 5:2-nél a meccsért adogatott. Szívósan harcolt az olasz, hiszen a legjobb magyar játékosnak csak a negyedik meccslabdáját sikerült beütnie.

Megint vert helyzetből állt fel Szávay, ami azt mutatja, hogy mentálisan teljesen rendben van. Esélyeshez méltóan nyert, bár a statisztikai mutatók alapján van még mit javítani. Nyert és igazi nagy csatára számíthat, hiszen az éjszaka kezdődő Ana Ivanovics-Marija Koritceva meccs győztesével meccsel majd.

Az orosz Marat Szafin, valami húga, Dinara Szafina is bejutott a harmadik fordulóba a 9 millió dollár összdíjazású, miami keménypályás tenisztornán, pénteken.

Eredmények, 2. forduló, a 32 közé jutásért:

Férfiak (4,5 millió dollár összdíjazás): Monfils (francia, 9.)-Russell (amerikai) 6:2, 6:7 (5-7), 6:3 Blake (amerikai, 13.)-Benneteau (francia) 6:4, 6:4 Szafin (orosz, 22.)-Hernandez (spanyol) 6:4, 2:6, 6:1 Kiefer (német, 28.)-Santoro (francia) 5:7, 7:6 (7-5), 6:2 Kendrik (amerikai)-Söderling (svéd, 23.) 6:4, 6:2 Dent (amerikai)-Almagro (spanyol, 19.) 2:6, 6:2, 7:6 (7-9).

Nők (4,5 millió dollár összdíjazás): Szafina (orosz. 2.)-Johansson (francia) 6:1, 6:3 Gyemenytjeva (orosz, 4.)-Pivovarova (orosz) 6:0, 3:6, 6:3 Kuznyecova (orosz, 8.)-Paszek (osztrák) 2:6, 7:5, 6:1 Schnyder (svájci, 18.)-Safarova (cseh) 4:6, 6:1, 6:4 Pennetta (olasz, 15.)-Kirilenko (orosz) 6:4, 7:5 Klejbanova (orosz, 24.)-Voszkobojeva (orosz) 6:2, 6:4 Stosur (ausztrál)-Bammer (osztrák, 27.) 6:1, 6:1 Vaidisova (cseh)-A. Bondarenko (ukrán, 28.) 6:1, 6:0.