Nadal szaladhatott a csuklószorító után

2012.06.02. 22:01

Rafael Nadalnak gyorsan sprintelnie kellett egyet, amikor a harmadik fordulós mérkőzésének megnyerése után a szokásoknak megfelelően kidobálta a nézőtérre a fejpántját és a csuklószorítóit is, azonban az utolsó dobás túl rövidre sikerült. A spanyol még a levegőben mosolyogva elkapta a csuklószorítót, majd már tényleg a szurkolóinak dobta.

A hatszoros bajnok és címvédő spanyol egyébként sima mérkőzésen verte az argentin Eduardo Schwankot 6:1, 6:3, 6:4-re. Az első szettben esélye sem volt ellenfelének, de később alábbhagyott Nadal koncentrációja, így Schwank több bréklabdához is jutott, de ezekkel nem tudott élni. Nadal ellenfele a következő körben az a Juan Monaco lesz, aki 6:7, 6:3, 6:7, 6:3, 6:4-re verte 4 óra 33 perc alatt a fiatal tehetségnek tartott Milos Raonicot.