Nadal: Pocsék volt, nem vagyok formában

2013.02.11. 09:22

A volt világelső, héthónapos szünet után visszatért spanyol Rafael Nadal három szettben kikapott Horacio Zeballostól a chilei Vina del Marban, a 410 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna döntőjében.

Az 50-szeres tornagyőztes mallorcait 2 óra 46 perc alatt győzte le az argentin, aki élete első ATP-trófeáját emelhette a magasba. Nadal 41 salakos döntőjéből ez volt az ötödik, amelyet elveszített.

„Nem ez volt életem legjobb meccse, sok jel mutatja, hogy még nem vagyok csúcsformában. Ezzel együtt remélem, hogy ez a torna sok versenynek és jó eredménynek a kezdete" - nyilatkozta a 26 éves Nadal, aki párosban sem nyert, ugyanis az argentin Juan Monaco oldalán 6:2, 6:4-re kikapott a döntőben az olasz Paolo Lorenzi, Potito Starace duótól.

Eredmény, döntő

Zeballos (argentin)-Nadal (spanyol, 1.) 6:7 (2-7), 7:6 (8-6), 6:4

A döntőben győztes Zeballos harminc helyet javítva 43. lett a legfrissebb világranglistán. Az élbolyban nem történt változás, Nadal 150 ponttal került közelebb a negyedik helyen álló David Ferrerhez. A legelőkelőbben jegyzett magyar játékos, Balázs Attila a 267. helyen áll.