Salamon
14 °C

54 ütés: 2 percig szívatták egymást Nadalék

2013.09.10. 11:28

A US Open döntőjében Novak Djokovics nyerte a leghosszabb, kíméletlen labdamenetet. A 54 ütés után úgy tűnt, az a pont olyan lelki fölényt adhat neki, amivel a meccset is behúzhatja, ám Rafael Nadalt mégsem tudta megtörni.

A mintegy kétperces game elején Djokovics próbált meg dominálni, Nadal fonákját akarta erőltetni, de a spanyol nem hibázott, sőt egyre inkább ő futtatta meg ellenfelét. Mindkét játékos csak a hosszú ütéseiben bizott, rövidíteni egyikük sem mert.

A játék végén Djokovicsnak egyre többet kellett hátrálnia, de messziről csúszva is bravúrral pörgette vissza a labdákat. Hiába tűnt előnyösebb helyzetben Nadal, fáradtabban mozgott már az idegörlő és az izomzatot is igénybe vevő menetben – végül ő hibázott, a hálóba ütött.

Djokovics ezzel a ponttal tudta a döntőben először elvenni Nadal adogatását, de végül a spanyol nyert 6:2, 3:6, 6:4, 6:1-re.

A feljegyzések szerint hivatalos mérkőzésen 643 ütéses volt a leghosszabb labdamenet, amit Vicky Nelson és Jean Hepner játszott egymással egy virginiai tornán, 1984 októberében.

Djokovicsnak és Nadalnak is volt már a hétfőihez hasonlóan hosszú labdamenete, a 2009-es monte-carlói torna döntőjében Nadal szerzett pontot 39 ütés után.