Jani Réka-Luca főtáblás Bukarestben

2015.07.13. 15:37

Jani Réka-Luca harmadik mérkőzését is megnyerte a selejtezőben, s ezzel feljutott a főtáblára a bukaresti, 250 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán. A 32-es mezőnynek Babos Tímea is tagja, írta az MTI.

Jani előbb a török Aksu Aylát verte 6:2, 6:3-ra, majd a harmadik helyen kiemelt japán Ozaki Risánál is jobbnak bizonyult 6:7 (4-7), 6:4, 6:4-re. A hétfői utolsó körben aztán a hazai közönség előtt szereplő Mihaela Buzarnescu volt az ellenfele, s őt is három játszmában, 6:4, 2:6, 6:3-mal búcsúztatta.

Babos első riválisa a másodikként rangsorolt olasz Roberta Vinci lesz, Jani ellenfele egyelőre nem ismert.

Az első helyen kiemelt Sara Errani bejutott a legjobb 16 közé a 250 ezer dollár összdíjazású bukaresti salakpályás női tenisztornán: az olasz játékos a hétfői nyitófordulóban a török Cagla Büyükakcayt búcsúztatta két játszmában.

1. forduló (a 16 közé jutásért):

Errani (olasz, 1.)-Büyükakcay (török) 6:2, 7:6 (7-2)

Tatishvili (amerikai)-Vögele (svájci) 6:4, 7:5

Hercog (szlovén)-Smitkova (cseh, 6.) 6:2, 7:5

Tig (román)-Soler Espinosa (spanyol) 6:4, 3:1-nál Soler Espinosa feladta

Bernard Tomic már a hétfői nyitókörben búcsúzott az egyesült államokbeli Newportban zajló 490 ezer dollár összdíjazású füvespályás tenisztornán. A harmadik helyen kiemelt játékost ausztrál honfitársa, a világranglistán mindössze 156. John-Patrick Smith győzte le két játszmában.

Smith (ausztrál)-Tomic (ausztrál, 3.) 6:3, 7:5

Johnson (amerikai, 7.)-Berrer (német) 6:7 (6-8), 6:1, 6:2