16 év után jutott vissza az I-es csoportba a Davis Kupa-válogatott

2015.09.20. 12:40

Fucsovics Márton 6:3, 6:4, 6:2-re legyőzte Alekszandar Lazovot vasárnap a Szófiában zajló Bulgária-Magyarország tenisz Davis Kupa-találkozó harmadik napján, így a magyarok 3-1-es behozhatatlan előnyre tettek szert, és 16 év után feljutottak az euro-afrikai zóna I-es csoportjába, írja az MTI.

A II-es csoport döntőjének zárónapján a világranglistán 234. nyíregyházi játékos 2 óra 18 perc alatt hozta a kötelezőt a 425. ellenfelével szemben. Fucsovics győzelme után Kuhárszky Zoltán kapitány együttese 3-1-re vezetett a bolgár Nemzeti Teniszközpontban, így az utolsó egyesnek már nem volt tétje: ezen Borsos Gábor három szettben kapott ki.

A magyarok 1999 után térnek vissza az I-es csoportba, legutóbb 2011-ben játszottak a feljutásért, de akkor 5-0-ra kikaptak Glasgow-ban az Andy Murray vezette britektől.

Eredmények:

Bulgária-Magyarország 2-3

Alekszandar Lazov-Fucsovics Márton 3:6, 4:6, 2:6

Dimitar Kuzmanov-Borsos Gábor 6:2, 6:7 (2-7), 6:2

szombaton játszották:

Alekszandar Lazov, Tihomir Grozdanov-Fucsovics Márton, Gödry Levente 2:6, 7:6 (7-3), 6:4, 4:6, 6:1