Mindkét első kiemelt kiesett Sydney-ben

2016.01.15. 12:12

Mindkét első helyen kiemelt játékos kiesett a Sydney-ben zajló keménypályás tenisztornán: a férfiaknál az ausztrál Bernard Tomic a negyeddöntőben, a nőknél a román Simona Halep az elődöntőben szenvedett vereséget pénteken. Utóbbi legyőzője, az orosz Szvetlana Kuznyecova később a finálét is megnyerte.

Tomic végig sem játszotta találkozóját: már 6:3, 3:0-ás vesztésre állt Tejmuraz Gabasvili ellen, amikor feladta a találkozót, mert betegnek érezte magát. A találkozót követő nyilatkozata szerint valószínűleg ételmérgezést kapott.

Halep Kuznyecova ellen lépett pályára, s nagy meglepetésre óriási csatában, három szettben veszített.

A férfi negyeddöntőket és a női elődöntőket eredetileg csütörtökön rendezték volna, ám a rossz időjárási viszonyok miatt minden meccset péntekre halasztottak. A csúszás ellenére a női finálét és a férfi elődöntőket is pénteken bonyolították le.

A 30 éves Kuznyecova a döntőben ellenállhatatlan volt, mindössze két játékot engedélyezett ellenfelének, a Puerto Ricó-i Monica Puignak, s ezzel egyesben pályafutása 16. tornagyőzelmét aratta.