Djokovics életében nem hibázott ennyit

2016.01.24. 10:27 Módosítva: 2016.01.24. 18:25

A világelső Novak Djokovicsot megdolgoztatta a francia Gilles Simon az Australian Open negyedik körében. A szerb teniszező végül 4 óra 32 perc alatt, 6:3, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3-ra, öt szettben győzni tudott.

A küzdelmes meccsre jellemző, hogy Djokovics 100 ki nem kényszerített hibát is ütött, miközben az előző három mérkőzésére összesen jutott 78 rontás. Ennyi ki nem kényszerített hiba nagyon ritka, habár Jevgenyij Kafelnyikov és Nyikolaj Davigyenko egyaránt ütött már 112-t is a Roland Garroson egy-egy ötszettesen.

Hullámzó meccs volt, amin mindketten hibáztak bőven, de Simon stabil tudott maradni az alapvonalról. Djokovicsnak viszont közben majdnem kétszer annyi, 62 nyerője volt, mint a franciának (32).

Djokovics nem tudott a megszokott mértékben élni a lehetőségekkel sem, az elveszített második szettben például 11 bréklabdát hárított Simon, mielőtt nagyon simán behúzta a tie breaket. A küzdelmes 3., és 4. szett után a döntő játszmában azonban már nagyon odatette magát Djokovics, és 5:1-re is vezetett, mielőtt 6:3-ra megnyerte a szettet.

Djokovics ezzel zsinórban 27. Grand Slam-negyeddöntőjébe jutott be, és ezzel utolérte Jimmy Connorst.

Roger Federer rekordja viszont még messze van, a svájci 36 egymást követő Grand Slamen jutott el legalább a legjobb nyolcig.

Djokovics ellenfele a negyeddöntőben majd a japán Kej Nisikori lesz, aki kiverte 6:4, 6:2, 6:4-re Jo-Wilfried Tsongát a negyedik körben.

Az ausztráli Lleyton Hewitt pedig tényleg végleg búcsúzott Melbourne-től. Az egyesben David Ferrer ellen esett ki a visszavonuló, 34 éves volt világelső, de most már párosban is búcsúzott Sam Groth-szal az oldalán.