Eufrozina, Kende
22 °C

Szentpétervári tenisztorna: Babos a második fordulóban

2016.02.09. 18:26

Babos Tímea bejutott a második fordulóba kedden a 753 ezer dollár összdíjazású szentpétervári kemény pályás női tenisztornán - jelentette az MTI.

A világranglistán 51. magyar játékos gyorsan 5:2-es hátrányba került a cseh Katerina Siniakova (109.) ellen, ám a selejtezőből érkezett riválisa nem tudta kiszerválni a szettet, sőt, Babos 6:5-re fordított. Két játszmalabdáját ekkor nem használta ki, a rövidítésben viszont már hengerelt.
    A második felvonásban 2:2 után egy-egy brék következett, majd 5:5-nél Babos került lépéselőnybe, és mivel 6:5-nél hozta az adogatását, lezárta az 1 óra 50 perces meccset.
    "Érdekes meccs volt, nem játszottam valami jól" - nyilatkozta honlapján a magyar játékos. "Rosszul kezdtem, rossz taktikával játszottam annak ellenére, hogy megbeszéltük az edzőmmel, miként is kellene. Ez egy jó, értékes mentális győzelem. Van mit dolgozni, most is edzettünk a mérkőzés után."
    Babos a nyolcaddöntőben a kilencedik helyen kiemelt Monica Niculescuval találkozik. A román játékos a világranglista 37. helyén áll, de volt már 28. is. Korábban háromszor - legutóbb tavaly Eastbourne-ben - győzte le a magyar teniszezőt, de idén januárban Sencsenben Babos nyert 6:1, 6:4-re.