Bajnokveréssel kezdődött a WTA-világbajnokság

2016.10.24. 17:05

Az orosz Szvetlana Kuznyecova három játszmában legyőzte a címvédő lengyel Agnieszka Radwanskát a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság első fordulójában, hétfőn az MTI szerint.

A 31 éves orosz játékos - aki a múlt héten a moszkvai viadalon, többek között Babos Tímeát legyőzve diadalmaskodott, s ezzel biztosította helyét a vb mezőnyében - 2 óra 48 perces csatában, meccslabdát hárítva nyert.

Fehér-csoport: Kuznyecova (orosz, 8.)-A. Radwanska (lengyel, 2.) 7:5, 1:6, 7:5

Karolina Pliskova fordulatos mérkőzésen, három játszmában legyőzte Garbine Muguruzát hétfőn. Az idei Roland Garros spanyol bajnoka az elvesztett első szett után a második játszma rövidítésében 0-3-ról fordított és nyert, ám a harmadik felvonásban a cseh játékos 2:5-ről sorozatban öt játékot hozva - mérkőzéslabdát is hárítva - megnyerte a két és fél órás összecsapást.

Fehér-csoport: Kar. Pliskova (cseh, 4.)-Muguruza (spanyol, 5.) 6:2, 6:7 (4-7), 7:5

A Vörös-csoportban a világranglista-vezető német Angelique Kerber, a szlovák Dominika Cibulkova, a román Simona Halep és az amerikai Madison Keys szerepel.

A hétmillió dollár összdíjazású tornán a két csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe.

Babos párosban érdekelt a kazah Jaroszlava Svedova oldalán.