Federer legyőzte Nadalt, 35 évesen 18. Grand Slamjét nyerte

Federer 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3-ra győzött az álomdöntőben

000 L57FS
ivand
2017.01.29. 13:42

Összefoglaló

Roger Federer 35 éves megnyerte az Australian Opent, öt szettben győzte le Rafael Nadalt az álomdöntőben.
Federer ezzel 2012 után nyert újra Grand Slamet, már 18 GS-nél jár, megint történelmet írt.
Az első játszmát Federer megnyerte 6:4-re, utána Nadal 6:3-mal egyenlített. A harmadikban a svájci nagyon felpörgött, 6:1 lett. A negyedikre elfogyott a lendülete, Nadal pedig taktikusan szervált, sikerült megint kiegyenlítenie 6:3-mal. A döntő játszmában Nadal brékelőnybe került, de Federer nagy nyomást gyakorolt rá, sikerült visszajönnie, és újból brékelnie, 6:3 lett a vége.
A torna előtt valószínűleg kevesen jósolták volna meg ezt a döntőt is, amikor a féléves kihagyás után visszatérő, 35 éves svájci a 17., a tavaly még mindig sérülésekkel küzdő, és hullámzó spanyol pedig a 9. kiemeltként vágott neki Melbourne-nek.
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!