Nadal nyerte az 50. meccset a leghosszabb teniszháborúban

2017.05.13. 18:30

A négyszeres győztes Rafael Nadal magabiztosan verte Novak Djokovicsot a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyének elődöntőjében, írja az MTI.

A férfitenisz-történelem leghosszabb párharcának 50. meccse előtt a belgrádi játékos vezetett 26-23-ra, az elődöntőkben 8-8 volt a mérleg, salakon pedig 14-7 Nadal javára. A régi formájához visszataláló spanyol sztár ellen szólt, hogy utóbbi hét mérkőzésüket Djokovics nyerte, és az elmúlt 12 meccsükön mindössze egyszer - a Roland Garros 2014-es döntőjében - volt jobb a 14-szeres Grand Slam-bajnok Nadal.

A jubileumi meccs első szettjében a 30 éves spanyol szórta a nyerő ütéseket, és a 6:2-es eredmény még hízelgő is volt a szerbre nézve. A folytatásban aztán Djokovics összeszedte magát, időnként egyenrangú ellenfele volt a minden labdát befutó Nadalnak, aki így is már 1 óra 39 perc elteltével győzelmet ünnepelhetett.

A férfi tenisz második legnagyobb párharca Djokovics és Roger Federer között zajlik (45 mérkőzés), aztán Federer és Nadal (37), majd Djokovic sés Andy Murray, illetve Ivan Lendl és John McEnroe következik (36-36).