Megnyugodhatunk: Federer bejelentkezett még egy szezonra

2017.06.27. 10:44

Roger Federer jövőre is elindul a tenisz nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán, az ausztráliai Hopman Kupán, ami az év egyik első tornája, január elején.

A svájci csapatot Belinda Benciccsel alkotó 18-szoros Grand Slam-bajnok kedden azt mondta, hogy a perth-i verseny idén ideális felkészülés volt számára az Australian Openre.

"Amikor megérkeztem Melbourne-be, a Hopman Kupának köszönhetően teljesen rendben voltam fejben, részben emiatt nyertem meg az Australian Opent."

A 35 éves játékos januárban csoportmásodikként nem jutott be a döntőbe Benciccsel, de ez most tök mindegy, a lényeg az, hogy mivel Federer bejelentkezett egy januári versenyre, és utána következő Australian Openről beszél, biztosak lehetünk benne, hogy nem vonul vissza ez év végén.

Augusztus elején már 36 éves lesz, a teniszezők 90 százaléka ilyenkor már rég abbahagyta.

Federer népszerűségét - amit nem mintha magyarázni kellene - egyébként jelzi, hogy Perth-ben idén hatezren nézték meg csak az edzését, a Svájc-Franciaország párharcra pedig tornarekordot jelentő 13 917 néző látogatott ki. (MTI/Index)