Szettelőnyről, 141 percben bukta a wimbledoni nyolcaddöntőt a világelső

2017.07.10. 16:30

Csak a nyolcaddöntőig jutott a nők között a világelső Angelique Kerber Wimbledonban, az első helyen kiemelt ráadásul szettelőnyről kapott ki Garbine Muguruzától. A tavalyi Roland Garros-győztes spanyol 141 perces meccs után nyert 4:6, 6:4, 6:4-re, csatlakozva a negyeddöntőben az idei RG-győztes Jelena Ostapenkóhoz, a legjobb nyolc közé legutóbb 10 éve eljutó Szvetlana Kuznyecovához, a szlovák Magdaléna Rybárikovához, illetve a tenisztorna előtt halálos közlekedési balesetbe kerülő, azóta tisztázott Venus Williamshez.

Negyeddöntős a brit Johanna Konta is, aki a több mint 30 éve az első brit nő, aki eljut a legjobb nyolc közé, utoljára Jo Durie jutott el eddig 1984-ben. Kiesett viszont az ötödikként kiemelt Caroline Wozniacki, őt az amerikai Coco Wandeweghe verte két szettben. Utolsóként Simona Halep lett negyeddöntős, ő Viktorija Azarenkát verte két szettben.

A negyeddöntőben Muguruza Kuznyecovával, Rybáriková Vandeweghével, Williams Ostapenkóval, Konta pedig Haleppel játszik majd.