Európa legyőzte a világválogatottat a Laver Kupán

2017-09-24T184142Z 92574649 RC15EF9F1F00 RTRMADP 3 TENNIS-LAVERC
2017.09.24. 20:51

15-9-es eredménnyel az európai csapat nyerte a prágai tenisz Laver Kupát, legyőzve a világválogatottat. A háromnapos meghívásos tornán az európaiak győzelme már-már biztosnak látszott, szombaton már 9-3-ra vezetett a Björn Borg vezette csapat, vasárnap azonban John McEnroe világválogatottja felzárkózott, így végül csak az utolsó egyes döntött.

Vasárnap előbb a John Isner, Jack Sock amerikai páros legyőzte a cseh Tomas Berdych és a horvát Marin Cilic duót, így 9-6-ra módosult az állás, majd a német Alexander Zverev nyert az amerikai Sam Querrey, Isner pedig a spanyol Rafael Nadal ellen. Ezzel előbb 12-6-ra, majd 12-9-re alakult az eredmény, vagyis a döntés a svájci Roger Federer és az ausztrál Nick Kyrgios párharcára maradt.

A meccset Kyrgios kezdte jobban, hozta az első játszmát, a másodikban pedig közel állt a győzelemhez is, ám Federer rövidítésben visszahozta a szettet, majd a döntő rövidítésben is ő volt a jobb, így megszerezte Európának a győzelmet.

Végeredmény:

Európa-Egyesült Államok 15-9

Vasárnapi mérkőzések:

Berdych, Cilic (cseh, horvát)-Isner, Sock (amerikai) 6:7 (5-7), 6:7 (6-8)

Zverev (német)-Querrey (amerikai) 6:4, 6:4

Nadal (spanyol)-Isner (amerikai) 5:7, 6:7 (1-7)

Federer (svájci)-Kyrgios (ausztrál) 4:6, 7:6 (8-6), 11-9 - döntő rövidítés

Pénteken játszották:

Cilic (horvát)-Tiafoe (amerikai) 7:6 (7-3), 7:6 (7-0)

Thiem (osztrák)-Isner (amerikai) 6:7 (15-17), 7:6 (7-2), 10-7 - döntő rövidítés

A. Zverev (német)-Shapovalov (kanadai) 7:6 (7-3), 7:6 (7-5)

Nadal, Berdych (spanyol, cseh)-Kyrgios, Sock (ausztrál, amerikai) 3:6, 7:6 (9-7), 7-10 - döntő rövidítés

szombaton játszották:

Federer (svájci)-Querrey (amerikai) 6:4, 6:2

Nadal (spanyol)-Sock (amerikai) 6:3, 3:6, 11-9 - döntő rövidítés

Berdych (cseh)-Kyrgios (ausztrál) 6:4, 6:7 (4-7), 6-10 - döntő rövidítés

Federer, Nadal-Querrey, Sock 6:4, 1:6, 10-5 - döntő rövidítés

A Laver kupáról:

A torna az ausztrálok 11-szeres Grand Slam-bajnokáról, Rod Laverről kapta a nevét. Mindhárom játéknapon három egyes és egy páros meccset tartottak. A mérkőzések két nyert szettre mentek, 1-1 után döntő rövidítés következett. Egyetlen játékos sem szerepelt kettőnél több egyes találkozón, a hat csapattagból pedig négynek kötelező volt párost játszania. Az első napon egy, a másodikon kettő, míg a harmadikon három pontot ért a győzelem. A végső győzelemhez 13 pont kellett. Ha 12 meccs után döntetlen lett volna az állás, következett volna egy végső páros mérkőzés.