Vereséggel tért vissza a világelső

2019.02.19. 18:47 Módosítva: 2019.02.19. 22:03

A világelső japán Oszaka Naomi az első mérkőzésén vereséget szenvedett a 2,8 millió dollár (797 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán. Ez volt a japán első meccse, miután január végén megnyerte az ausztrál nyílt bajnokságot, és sikerével a világranglista élére állt.

A 16 közé jutásért rendezett keddi összecsapáson a világranglista 67. helyén álló francia Kristina Mladenovic – Babos Tímea párospartnere – 35 perc alatt jutott szettelőnyhöz Oszakával szemben. A második játszma is a franciáé volt, végül meglepően simán, 1 óra 7 perc alatt sikerült győznie 6:3, 6:3-ra.

Az elmúlt időszak tehát nem sikerült jól a japán teniszezőnek, aki két hete sérülés miatt visszalépett a dohai tornától, majd 13 hónap után megszakította munkakapcsolatát trénerével, a 35 éves német Sascha Bajinnal, akit tavaly az év edzőjének választottak.