Kyrgios újra elborult, balfékként esett ki

2019.03.27. 10:56

Nick Kyrgiosnak a héten már volt egy balhéja a miami teniszbajnokságon, akkor egy nézőt miatta vezettek el a tribünről, meccsét megnyerte az ausztrál. Kedden fordult a kocka, a néző maradhatott, Kyrgios viszont kiesett a tornáról - írja a brit Metro.

Borna Coriccsal játszott az idegileg kissé instabilnak tűnő klasszis, és már szétvert egy ütőt, mire eljutottak 4:6, 6:3, 4:2-es állásig, Kyrgios épp ellenfele újabb bréklabdájánál szervált, hogy ne kerüljön 5:2-es hátrányba.

Amikor váratlanul

kikiabált egy nézőnek, hogy fuck off, azaz húzzon a picsába.

A székbíró emiatt büntetőponttal sújtotta, a gémet elveszett, Coric a következő játékban kiszerválta a meccset, 6:2-re nyerte a szettet, és győzött.

Kyrgios dühét igyekezett Gianluca Moscarella bírón kitölteni, szemére vetette, hogy nem védte őt meg a nézői bekiabálásoktól.

A 23 éves tehetség aztán elárulta, mitől is szakadt el nála a cérna:

"2 óra 20 percet játszottam, és egy srác azt ordítja, teniszezz már egy kicsit! Ezt nem fogom elviselni, szóval elküldtem a picsába."

(Ilyen sértést valóban senki nem hagyhat szó nélkül, ugye?)

Kyrgios tehát kiesett, kár érte, mert amíg a játékra figyelt, ilyeneket tudott:

Kiesett Novak Djokovic is, sokkal nyugodtabb meccsen. A szerb világelsőt a félórás esőszünet billenthette ki, a spanyol Bautista Agut verte 1:6, 7:5, 6:3-ra. A világranglista-25. Bautista Agut januárban is legyőzte őt.