Fucsovics simán jutott tovább Barcelonában, Cicipasz lesz a következő ellenfele

2019.04.22. 13:20 Módosítva: 2019.04.22. 13:57

Fucsovics Márton a második fordulóba jutott a barcelonai salakpályás férfi tenisztornán, miután 6:4, 6:1 arányban, viszonylag simán verte az amerikai Denis Kudlát – írja az MTI.

A világranglistán 36. helyezett magyar játékos eddig kétszer találkozott az amerikaival, aki ellen egy győzelem mellett egy vereséget könyvelhetett el. Ezúttal Kudla csak 3:3-ig bírta tartani a lépést Fucsoviccsal, ekkor elvesztette az adogatását, Fucsovics pedig 48 perc elteltével végül kiszerválta az első szettet.

A folytatásban Kudla még kevesebb ellenállást tanúsított, egyre többet rontott, és 0:1 után már nem is nyert gémet, így Fucsovics 1 óra 17 perc után lezárta a meccset. A magyar játékos a meccs után azt írta, hogy jól, koncentráltan játszott, a tenyerese stabil volt, egyszer sem vesztette el az adogatását és a második szettben már az első szervát is jobb százalékban ütötte.

A 27 éves nyíregyházi teniszezőre a 32 között az ötödik helyen kiemelt, a világranglista nyolcadik helyén álló

görög Sztefanosz Cicipasz vár, akinek erőnyerőként nem kellett pályára lépnie az első körben.