Wimbledonban szakadt meg a női világelső győzelmi sorozata

2019.07.08. 14:42

Hiába kezdett fantasztikusan a wimbledoni tenisztorna hétfői nyolcaddöntőjében a világelső Ashleigh Barty, az 55. helyen álló Alison Riske meglepetésre simán, 3:6, 6:2, 6:3 arányban ütötte ki az ausztrált – írja az MTI.

Barty a Roland Garros első fordulója óta egészen elképesztően játszott, a formája pedig Wimbledonban is kitartott, simán jutott el a nyolcaddöntőig. Eleinte úgy tűnt, hogy amerikai ellenfelén is könnyedén átlép majd: az első gémet négy ásszal hozta semmire, hamar ellépett 4-1–re, és végül 6:3–ra nyerte meg a szettet.

Riske ugyanakkor nem omlott össze: 6:2–re nyerte meg a második szettet, a harmadik szettben pedig 3:3 után még feljebb kapcsolt, és sorozatban három gémet nyerve hozta le a meccset a világelső ellen.

Bartynak ezzel megszakadt a tizenötmeccses győzelmi sorozata, amit ráadásul úgy hozott össze, hogy mindössze két szettet veszített.