A 15 éves lány kiverte a tavalyi győztest az AusOpenen

2020.01.24. 10:48

Könnyedén verte, és ütötte ki az Australian Openről magyar idő szerint péntek délelőtt a 15 éves Cori Gauff a női címvédő Naomi Oszakát a torna harmadik fordulójában.

Az amerikai teniszező 6:3, 6:4-re, a minimális két szettben győzött, és jutott a legjobb 16 közé.

Gauff, aki tavaly, Wimbledonban tűnt fel a profiknál, és két éve még a juniorok között esett ki az AusOpenen az első körben, esélyt sem adott a harmadik kiemeltnek, aki 2019-ben világelső is volt. Oszaka nagyon sokat hibázott a meccsen.

Cori Gauff
Cori Gauff

Az augusztusi US Openen Oszaka a harmadik fordulóban búcsúztatta Gauffot úgy, hogy a tinédzser csak három gémet tudott megnyerni.

A szupertehetség a múlt évi Wimbledon után másodszor érte el egy Grand Slam-torna nyolcaddöntőjét, de mostani bravúrja az eddigi legnagyobb eredménye. A negyedik fordulóban a kínai Zseng és az amerikai Kenin mérkőzésének nyertesével játszik.