Federer hét meccslabdáról fordítva jutott a legjobb négy közé

2020.01.28. 09:31 Módosítva: 2020.01.28. 09:44

Roger Federer ötszettes meccsen, hátrányból fordítva jutott az Australian Open elődöntőjébe. Az amerikai Tennys Sandgren (100. a világranglistán, a legjobb helyezése a 41. volt) jól játszott, de a negyedik szett rövidítésében nem tudta kihasználni a meccslabdáit. A negyedik szett rövidítése rendkívül izgalmasan alakult, az amerikai már 6-3-ra vezetett, onnan egyenlített a korábbi világelső, és végül 10-8 lett.

• A végeredmény: 6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3

A rögtön az első meccslabdáját értékesítő Federer a három és fél órás meccs végén elmondta, hogy ágyéksérülés miatt kért ápolást.

A 38 éves svájcira a négy között a Novak Djoković vár, aki a kanadai Milos Raonicot 6:4, 6:3, 7:6-ra verte. A szerb a fontos pillanatokban uralta a meccset, és az első fordulót leszámítva nem veszített játszmát. Djoković és Federer ötvenedik meccs lesz csütörtökön.

A nőknél már kialakult az elődöntő egyik meccse: az első helyen kiemelt ausztrál Barty ellenfele az amerikai Kenin lesz, akit a 14. helyen emeltek ki.