Kiesett Rafael Nadal az Australian Openen

2020.01.29. 14:06

Az osztrák Dominic Thiem négy szettben, 7:6, 7:6, 4:6, 7:6-ra győzte az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadalt az Australian Open teniszbajnokság negyeddöntőjében.

A 26 ÉVES THIEM PÁLYAFUTÁSA SORÁN ELŐSZÖR GYŐZTE LE NADALT GRAND SLAM-MÉRKŐZÉSEN.

Ez Thiem legjobb eredménye az AusOpenen, még sosem jutott el az elődöntőig.

Nadal az előző körben az ausztrál Nick Kyrgios ellen is megszenvedett, de akkor a rutinja még elég volt a továbbjutáshoz. Az ötödik helyen kiemelt Thiem ellen ez már kevés volt, az osztrák teniszező végig uralta a meccset, egyedül a negyedik szettben tűnt úgy, hogy a spanyol klasszis képes lesz visszakapaszkodni.

Az elődöntőben Thiem ellenfele a német Alexander Zverev lesz. A másik ágon Roger Federer–Novak Djoković meccset rendeznek a döntőbe jutásért.