Újabb három Hosszú-arany Szingapúrban

2013.11.06. 13:07

Hosszú Katinka - akárcsak kedden, 100 méter pillangón - országos csúccsal nyert 100 m háton a rövidpályás világkupa-sorozat szingapúri állomásán, ahol a viadal szerdai napján három arany- és egy ezüstérmet gyűjtött, a két nap alatt öt elsőséget és két második helyezést szerzett.

A Vasas világ- és Európa-bajnok úszója 57.04 másodperces idejével az október 21-én, a dohai vk-versenyen felállított 57.49-es rekordját javította tovább 100 háton. Teljesítményével a világranglista idei ötödik legjobbjává lépett elő.

Hosszúnak ez időrendben a második szerdai aranya volt, mivel az ő igazi számában, 400 méteres vegyesúszásban győzött 4:27.60 perccel. 200 m pillangón másodikként ért célba (2:04.69 p), majd a 100 m vegyest 58.29 másodperccel nyerte. Zárásképpen 50 m pillangón indult, és nyolcadik lett (27.21 mp) úgy, hogy a délelőtti selejtezőben 26.17 másodperccel magyar csúcsot ért el. Az előző rekordot Dara Eszter tartotta 26.19-cel 2009. december 11. óta.

Ugyancsak kitett magáért az Újpest világklasszisa, Gyurta Dániel, aki - miután kedden 200 méter mellen a szám olimpiai és világbajnokaként hatalmas fölénnyel nyert - a zárónapon 100 mellen ugyancsak nagyon megverte a mezőnyt, s újfent magabiztosan győzött, kiválónak idővel (57.31). Öccse, Gyurta Gergely szintén felállhatott a dobogóra, neki a második hely jutott 1500 m gyorson (14:58.43 p).

A rövidpályás pénzdíjas világkupasorozat a hétvégén Tokióban folytatódik, majd a jövő hét közepére, szerdára és csütörtökre kiírt pekingivel zárul.