Megvan Hosszú Katinka 32. aranya

2013.11.13. 15:00

Hosszú Katinka kétszer is első lett szerdán az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának nyolcadik, befejező állomásán a kínai fővárosban, és már több, mint félszáz érmet szerzett eddig.

A Vasas világ- és Európa-bajnoknője először a 200 méteres gyorsúszás döntőjében nyert 1:53.82 perccel, egy testhossznyi előnnyel. Hosszú az idei világkupa-sorozat összetett pontversenyét már megnyerte, ezáltal a 100 ezer dolláros fődíjra is jogosult. A folytatásban harmadik lett 100 m pillangón (57.40 mp) – ez volt az 50. idei érme –, majd némi pihenő után ötödikként ért célba 50 m háton (27.11). A 200 m vegyes döntőjében megint nyert, méghozzá 2:05.34 perces idővel, így ebben a számban tökéletes mérleget zárva nyolcadik győzelmét is begyűjtötte, ez volt a 32. idei világkupa-aranya. Szerdai ötödik döntőjében, 200 m háton negyedikként zárt (2:06.14 p).

A 200 m mellen olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel magabiztosan végzett az első helyen fő száma pekingi döntőjében: az Újpest versenyzője több mint egy testhosszal, 2:03.09 perces idővel ért célba. Betegsége miatt korábban három állomást ki kellett hagynia, így mostani ötödik versenyén ötödik győzelmét szerezte meg.

A nap történéseihez tartozik, hogy Gyurta Gergely ötödik lett mind 400 m vegyesen (4:08.50), mind 400 méter gyorson (3:46.95), míg Földházi Dávidnak a hatodik hely jutott 400 m vegyesen (4:09.99) és a hetedik 100 m vegyesen (55.33).