Két ezüst Hosszú Katinka szombati mérlege

2015.03.07. 20:36

Hosszú Katinka két döntőben is másodikként végzett a marseille-i nemzetközi úszóverseny szombati napján.

A Vasas világ- és Európa-bajnoka - a franciaországi viadal honlapjának tanúsága szerint - ezüstérmes lett 400 méter gyorson (4:05.75 p), alig 24 századmásodperccel elmaradva országos csúcsától, majd 200 méter háton érkezett be másodikként (2:12.54). Ugyanő 100 méter pillangón hatodikként (59.18 mp), 200 méter vegyesen pedig nyolcadikként (2:20.03) zárt.

Verrasztó Dávid, aki a pénteki nyitónapon első lett a 400 méteres vegyesúszás döntőjében, szombaton egy negyedik helyet szerzett 400 méter gyorson (3:53.85).

Húga, Verrasztó Evelyn a második versenynapon 200 méter vegyesen (2:14.20) szintén negyedikként csapott célba.