Irén, Írisz
6 °C
16 °C

Hosszú Katinka minden eddiginél többet vállal az Eb-n

2015.11.25. 14:54

A Magyar Úszó Szövetség szerdai elnökségi ülésén jóváhagyta a magyar úszóválogatott névsorát és a nevezéseket is a netánjai rövidpályás Európa-bajnokságra.

Hosszú Katinka minden eddigi nemzetközi vállalását felülmúlva 11 számban áll rajthoz, ám – akárcsak Kazany előtt – arra kérte a szakvezetőket, hogy a konkrét listát csak a rajt előtt hozzák nyilvánosságra.

Jakabos Zsuzsanna, aki hét számban indul, míg Cseh László a pillangók mellé visszavette a 200 vegyest. Jó hír, hogy az országos bajnokságon megsérült könyökével minden rendben, azaz teljes erővel készül a jövő heti rajtra.

A válogatott november 29-én, vasárnap indul Izraelbe, az Eb szerdán kezdődik, és a korábbiaktól eltérően öt napig tart majd.

Férfiak

Balog Gábor – 50m hát, 100m hát, 200m hát

Bernek Péter – 200m gyors, 400m gyors, 1500m gyors

Cseh László – 50m pillangó, 100m pillangó, 200m pillangó, 200m vegyes

Földházi Dávid – 50m hát, 100m hát, 200m hát, 100m vegyes

Grátz Benjámin – 100m pillangó, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes

Gyurta Dániel – 100m mell, 200m mell

Gyurta Gergely – 1500m gyors

Kenderesi Tamás – 100m pillangó, 200m pillangó

Lavotha Oszkár – 50m gyors, 100m gyors

Lobanovszkij Maxim – 50m gyors, 100m gyors

Mészáros Márk – 50m gyors, 100m gyors, 200m gyors

Nagy Péter – 50m hát, 100m vegyes, 200m vegyes

Sós Dániel – 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes

Takács Krisztián – 50m gyors, 100m gyors

Verrasztó Dávid – 200m pillangó, 400m vegyes

Nők

György Réka – 200m hát, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes

Hosszú Katinka – 11 szám (részletek a rajt előtt)

Jakabos Zsuzsanna – 50m gyors, 100m gyors, 200m gyors, 200m pillangó, 100m vegyes, 200m vegyes, 400m vegyes

Joó Sára – 50m gyors, 100m gyors, 50m hát, 100m hát, 100m pillangó

Juhász Adél – 400m gyors, 800m gyors

Kapás Boglárka – 200m gyors, 400m gyors, 800m gyors

Molnár Flóra – 50m gyors, 100m gyors

Novoszáth Melinda – 200m gyors, 400m gyors

Sebestyén Dalma – 50m mell, 100m mell, 200m mell, 200m vegyes

Szilágyi Liliána – 50m pillangó, 100m pillangó, 200m pillangó

Szokol Szonja – 50m mell, 100m mell, 50m pillangó, 100m pillangó

Sztankovics Anna – 50m mell, 100m mell, 200m mell

Váltók

4x50m férfi gyors

4x50m férfi vegyes

4x50m női vegyes

4x50m mixed vegyes