9 °C
19 °C

A dél-koreai doppingoló úszó hiába nyert olimpiai válogatót

2016.04.26. 15:00

Park Te Hvan, a doppingbüntetését letöltő olimpiai bajnok dél-koreai úszó két számot nyert a helyi olimpiai válogatón, írja az MTI. A kvangdzsui versenyen, hétfőn 1500 méter gyorson győzött 15:10.95 perccel, kedden pedig a 200 méteres gyorsúszás döntőjében végzett az élen 1:46.31 perces, a világranglistán hetedik helyet érő idővel, másfél másodperccel elmaradva saját legjobbjától.

Más kérdés, hogy az első helyek ezúttal nem sokat érnek, mivel - noha lejárt másfél éves eltiltása - semmiképpen sem vehet részt a riói olimpián. A 400 méter férfi gyors 2008-as pekingi aranyérmesét a helyi szabályok zárják ki a riói indulásból, mivel a dél-koreaiak a doppingtilalom lejárta után még három évig nem engedik vissza vétkes sportolóikat a válogatottba. A 26 éves úszó túl magas tesztoszteronszinttel bukott meg egy versenyen kívüli ellenőrzésen.