Amerikai egyetemen folytatja Szilágyi Liliána

2016.09.24. 14:45

Szilágyi Liliána januártól az Egyesült Államokban tanul tovább, a floridai Gainesville-ben, a University of Florida egyetemen. Az intézmény sportcsapatát Gatorsnak hívják.

A 19 éves úszó két éve ifjúsági olimpiai bajnok volt 200 pillangón Kínában (2:06,59-et úszott), azt az idejét azonban nem tudta megjavítani az idei olimpián, Rióban, ezért nem jutott döntőbe.

Az elmúlt egy évben három edző – Turi György után Kovács László majd Szabó József - segítette a felkészülését, most Amerikában kaphat új impulzusokat. Hosszú Katinka 2009-ben ugyanígy szerezte első vb-aranyát, jól hatott rá a kinti közeg.

Szilágyi verseny utáni nyilatkozataira érdemes figyelni, új színt hoznak a sokszor sekélyes műfajba.

A májusi Eb után, amikor második lett, kiöntötte a lelkét. A sportcsaládba született - az olimpiai bajnok Gyarmati Dezső a nagyapja, Szilágyi Zoltán az édesapja, aki 4 olimpián volt - versenyző elmondta, hogy milyen az, ha körülötte mindenki élsportoló, és hogy abba akarta hagyni. Az olimpián az érzelmeket helyezte előtérbe az úszásában.