Hosszú Katinta így delfinezte le a világot

2016.12.08. 11:37

Hosszú Katinka csütörtök hajnalban a harmadik világbajnoki címét nyerte a windsori rövidpályás úszó-világbajnokságon és lett ezzel minden idők legeredményesebb női úszója a 25 méteres medencében. A 100 méter hát döntőjében egészen nagy fölénnyel, 68 század előnnyel.

Pedig végig szoros volt a verseny, az első ötven méternél csak négy század volt a különbség közte és az amerikai Alexandra De Loof között. Aztán a kettes pályán úszó magyar a mezőnnyel szinte azonos idővel ért az utolsó fordulóhoz.

Ott aztán történt valami, amin elámult az úszóvilág. A delfinezés után már majdnem egy testhossz volt az előnye a végén másodikként célba érő kanadai Jacqueline Masse előtt. A vége pedig a fenti különbség lett. Íme, hogy miért: