Hosszú Katinka formában: 3 arany az ob-n

2017.04.21. 20:42

Hosszú Katinka egyre jobb formában van, a debreceni úszó országos bajnokság harmadik napján már három egyéni számban nyert aranyérmet. A legnagyobb eredmény férfi száz gyorson született.

A 17 éves Németh Nándor 48,64 másodperccel nyerte a klasszikus számot, eredménye országos csúcs, amivel a világranglista tizedik helyére is került. Németh később a 4x200-as gyorsváltóval is nyert egy aranyat.

A Gyurta testvérek két bajnoki címet szereztek. Gergő a 400 vegyest nyerte meg Bernek Péterrel nagyot csatázva, Dániel a 100 mellet húzta be.

„Azt gondolom, jó úton járunk. Az új technikából részletek már megvannak, de még nem minden működik, magasabb pulzusnál, versenyhelyzetben néha visszajönnek a régi dolgok, ami nem csoda, hiszen tizenhét évet úsztam a korábbi módszerekkel, és néha óhatatlanul az villan meg, amikor nagyobb a terhelés. De van még három hónap, hogy minden összeálljon, és egyértelmű, hogy össze is fog" – nyilatkozta az idősebbik Gyurta,

Hosszú Katinka 400 vegyesen, 100 gyorson és 100 háton győzött, majd 100 mellen is döntőzött. Nyilatkozatot nem tudott adni, mert doppingvizsgálatra vitték, derült ki a Magyar Úszó Szövetség közleményéből.